Слово з нагоди відзначення Дня прапора на Вічевому Майдані м. Коломия

Цим знаменем переможеш!

Церква має хрест – це прапор для християн цілого світу. Кожна держава має свій прапор. Українські герої такі, як: Володимир Волошин, гетьман Виговський, гетьман Скоропадський, Степан Бандера, Євген Коновалець, Симон Петлюра боролись за Україну під синьо-жовтим прапором, а чомусь спочивають в чужій землі?  Та тому, що національні герої скріплюють націю. Ми знаємо, де поховані Ленін, Сталін, Берія та інші розпинателі, котрі розпинали України, а свої герої розкидані по світу і часто ми навіть не знаємо місця їхнього поховання.

І тому це продовження теми Дем’янового лазу, похованих у могилі біля храму Благовіщення Пресвятої Богородиці і всіх поховань героїв Другої світової війни, Героїв Небесної сотні, героїв Небесної гвардії…

Газета Правда у 1946 році написала статтю про Сталіна, що у Великій Вітчизняній загинуло 7 млн. людей. Через десять років Хрущов сказав, що загинуло 17 млн. людей. Нині кажуть, що загинуло понад 30 млн. людей. А, насправді, скільки загинуло? Ніхто не знає! Українців загинуло з 1939 року по 1949 роки за офіційними даними понад 12 млн. людей.

Коли приходить день 09 травня нам пропонують приєднатися до «народу победителя» і святкувати під червоним прапором. Хоча поляки, болгари, чорногорці святкують під своїм національним прапором. Кожний народ має свій прапор, святкуючи кожну перемогу під своїм стягом. Для нас є один символ і один прапор та другого не може бути – це синьо-жовтий стяг! Іншого не може бути!

У пісні Олександра Пономарьова «Прапор України» є такі слова:

«Слава Україні! Україні слава! Всім Її героям, дітям всім Її!

Підіймемо гордо ми над головами Прапор України, прапор рідної землі!»

Російсько-українська війна виявила патріотизм народу, великі чесноти воїнів-українців, котрі боронять свою землю. За важких умов наші воїни ціною незчисленних втрат змогли захистити свій дім і Батьківщину.

Тож, нехай ніколи нащадки більше не дізнаються жахів війни, нехай у всьому світі панує злагода. Бажаємо всім ветеранам здоров’я, уваги і опіки рідних людей, а їх дітям і внукам – гордості за свій народ. Миру, благополуччя всім родинам і завжди чистого та світлого неба над головою!

Нехай святиться ім’я Твоє, Господи, в Україні. Царство Небесне усім воїнам полеглим за волю і незалежність Батьківщини. Молимось Тобі, Боже Наш, за звільнення від агресора українського народу й територій України під синьо-жовтим прапором, бо цим знаменом переможемо!

Ангела хоронителя Україні і нашим воїнам. Амінь.

 

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

23.08.2021 р.Б.

м. Коломия

Фото ілюстративне – Pixabay


Послання і проповіді