Преосвященний владика Василь Івасюк

Народився 21 січня 1960 року в селі Дора поблизу м. Яремче на Івано-Франківщині.

Закінчивши середню школу, поступив до Інституту меліорації в Рівному. Тоді ж відвідував підпільну духовну семінарію. Відтак продовжив вивчати теологію у Вищій духовній семінарії в Тернополі, а потім — в Папському Григоріанському університеті в Римі, де у 2003 році отримав ліценціат з догматичного богослов’я.

Рукоположений на священика 16 серпня 1989 року.

Спочатку працював у підпіллі в Тернопольській та Івано-Франківській областях. У грудні 1989 року став парохом у Старому Місті та Підгайцях; у серпні 1990 року — парохом і деканом в Бережанах.

У 1993 році був призначений канцлером Зборівської єпархії, а наступного року — вікарієм тієї ж єпархії та настоятелем церкви Преображення Господнього у Зборові.

1 червня 1996 року призначений протосинкелом Зборівської єпархії. Після повернення з Риму став протосинкелом Сокальської єпархії.

28 липня 2003 року Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив призначення всечеснішого отця Василя Івасюка першим Екзархом Одесько-Кримським. 28 вересня 2003 року, в 15-ту неділю після Зіслання Святого Духа, відбулася архієрейська хіротонія. Головним святителем був Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, а співсвятителями — Правлячий Архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії Преосвященний Юліан Вороновський та Правлячий Архієрей Сокальської єпархії Преосвященний Михаїл Колтун.

25 травня 2013 року призначений Адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії.

22 березня 2014 року призначений правлячим архиєреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії

З 12 вересня 2017 року, після рішенням Синоду Єпископів УГКЦ про відокремлення м.Чернівці і створення Чернівецької єпархії, владика Василь (Івасюк) в даний час очолює Коломийську єпархію.

Пояснення символіки герба

Зелене поле щита поділено на чотири частини двома хвилястими лініями, які перетинаються. Власне ці лінії зображають андріївський хрест. Саме такий елемент було запозичено з Дори, рідного села Владики. Якщо дивитися на неї з гори Маковиця, то ріки в урочищах Боярське й Кам’янка разом із Прутом утворюють водний хрест. На цій Богом даній землі вже кілька століть дбайливо підтримується духовність, що зійшла рясними плодами.

У верхньому полі зображено золотий студитський хрест, зправа – Архангел Михаїл у срібній одежі із золотим мірилом і сферою, зліва– ялинка,  внизу – біжить золотий олень. Ці елементи також  вказують на походження Владики. Дора й по сьогодні є справжнім гірським закутком з лісами, де багато ялин. Відділившись від м.Яремче вона отримала статус окремого населеного пункту з печаткою та гербом, на якому був зображений олень. До того ж тут зведено церкву Чуда архистратига Михаїла.

Щит розміщено на пурпуровій мантії, підбитій хутром горностая і увінчаній золотою митрою з червоним підкладом. З-поза мантії виступають золотий єпископський жезл і хрест. Під щитом на синій стрічці золотими літерами зроблений напис: “Господь – моя сила”.