Молодіжні християнські організації

Молодіжна християнська організація “Діти Світла”

Організація заснована 6 січня 2001 року. Ініціатором утворення спільноти був о.Руслан Ваврик та теперішній о.д.Олександр Волощук. Перші зустрічі проводились у приміщенні індустріально-педагогічного технікуму, пізніше — в каплиці, яка раніше знаходилась на території Катедрального собору Преображення Господнього. З 2005 року зустрічі відбуваються в приміщенні собору. Організація ділиться на три вікові групи: молодша група 6-11 років, середня — 12-14 років, старша — від 15 років. Мета діяльності організації — залучити молодь до участі у церковних громадах, благодійних справах, допомогти пізнати особливості християнського життя, поведінки християнина у сучасному суспільстві.

Архибратство Святого Священномученика Йосафата

Молодіжна громадська організація християнської молоді, яка об’єднує юнаків віком 14-30 років. Все почалося з ідеї о. Петра Голінея, нашого незмінного провідника, який довго виношував думку про створення парафіяльної молодіжної спільноти. Саме цією ідеєю отець поділився з групою молоді під час пішої прощі до с.Гошева. Відбулась ця подія 16-17 серпня 1999 року. А вже 29 листопада 1999 р. до Архибратства Йосафата урочисто прийняли його перших членів. Знаменно те, що в тому часі відбулася свята місія в нашій парафії, яку провадив о.Василь Зінько ЧСВВ. Тому саме він дав своє благословення з побажанням плідної праці для Божої слави і добра народу.

Товариство українських студентів-католиків “Обнова”

“Обнова” є одним з найстарших українських мирянських об’єднань. Сама назва товариства вже говорить про те, що своєю діяльністю воно охоплює академічну молодь. Організація заснована 1930 року у Львові. Основними напрямками діяльності є самоосвіта кожного і місійна робота з молоддю в цілому. Гасло Товариства — “Обновити все в Христі” спонукає нас до того, щоб, запалившись як свічка, ми стали вогником духовності на дорозі найчистіших поривань та відкриттів. Чернівецьке Товариство українських студентів-католиків “Обнова” — ще зовсім юна організація, адже утворилася лише 1998 року. Товариство студентів-католиків “Обнова” щороку на Зелені свята проводить “Обнова-Фест” у Чернівецькому музеї народної архітектури і побуту.

Молодіжна християнська організація “Діти Світла” при Катедральному Соборі

Організація почала своє існування в 2007 році при церкві Покрову Пресвятої Богородиці с. Королівка. Декілька осіб з нашої парафії були учасниками МХО “Діти Світла”, яка багато років діє при Катедральному Соборі в Коломиї. Поступово зародилося бажання і в нашому селі мати зустрічі однодумців, хоча в той час мало хто з учасників розумів, що означає жити кожен день з Богом. Але ми збиралися на катехитичні зустрічі, на молодіжний хор, і поступово, як учні Христові, вчилися бути один з одним, бути з Христом. Допоміг нам згуртуватися наш священик — о.Олександр Селезінка.

Товариство молоді “Агапе”

Товариство молоді “Агапе” (у перекладі з грецької мови — Божа Любов) було засноване 28 червня 1993 року у місті Надвірна, студентами Івано-Франківського Теологічно-Катехитичного Духовного інституту: Романом Григорашем та Іваном Загайкевичем. Студенти катехизували у Надвірній і відчули потребу працювати з молоддю, котра більше і глибше хотіла пізнати Бога. З рядів товариства виходить немало семінаристів-священиків, чернецтва, катехитів, вчителів християнської етики. Товариство залучає молодь та студентів співпрацювати та ділитися набутим духовним та життєвим досвідом, проходити студентську-професійну практику. Зустрічі молоді відбуваються щонеділі о 18 год.

28 червня 2013 року учасники товариства “Агапе” відзвначили 20-ліття своєї діяльності на Надвірнянщині.

Молодіжна християнська спільнота “Надія у Господі”

Заснована і діє при церкві Успіння пресвятої Богородиці Городенківського деканату з благословення отця-декана Ігора Левицького 26 травня 2007 року. Ініціатором створення спільноти і першим катехитом був о.Василь Гавриш, пізніше його замінив о.Роман Лапчинський. МХС “Надія у Господі” — це молоді, енергійні люди, які прагнуть робити добро і жити у гармонїї з Богом. Спільнотна молодь бере активну участь у парахіяльному житті, проводить різноманітні акції допомоги дітям-сиротам, інвалідам, дітям з багатодітних малозабезпечених сімей Городенківського та Снятинського району, організовує молодіжну Хресну Дорогу, проводить катихетичне навчання, організовує паломницькі поїздки до святих місць, щорічно проводить новорічно-різдвяну акцію до якої залучається все більше і більше молоді.

Молодіжно-християнська спільнота “Агапе Божої-Любові” с.Гаврилівка

Спільнота утворилася 15 грудня 2016р.Б. діє при парафії Архистратига Михаїла в с.Гаврилівці Надвірнянського району. З кожним роком кількість учасників спільноти збільшувалась, об’єднуючи молодь, що прагне до особистого зростання на духовних засадах християнства греко-католицької церкви. Для цього учасники спільноти проводять різні заходи, виступи, зустрічі, де кожен має змогу відкрито обговорити будь-яке питання в рамках відведеної теми. Гаслом спільноти є слова “З нами Бог, завжди при нас, допоможе в кожен час підкаже вірний шлях, бо Він щиро любить нас!” Супровід тематичних та біблійних обговорень здійснює духовний наставник о.Роман Григораш. Головою молодіжної християнської спільноти є семінарист ІФДС брат Іван Молитовник. Впродовж двох років учасниками спільноти проведено чимало цікавих заходів, на яких молодь спільно з духівником не збирається зупинятись. Кожних різдвяних свят всі вони беруть активну участь у коляді на парафії, гуртуючись в одну родину під проводом одного Пастиря. Зустрічається молодь щонеділі (після Літургії) о 12.00 год в парафіяльній резиденції при церкві Архистратига Михаїла с.Гаврилівка Надвірнянського району. Ми чекаємо на Вас!