Єпархіальні комісії

Патріарша літургійна комісія УГКЦ

Єпархіяльна Літургійна Комісія Української Греко-Католицької Церкви є виконавчим та дорадчо-консультативним структурним підрозділом Курії єпископа.

Преосвященний владика Василій (Івасюк) 23 лютого 2015 р.Б. затвердив і благословив літургійну комісію нашої єпархії у такому складі:

1. о. Богдан Киктик – голова літургійної комісії.
2. о. Юрій Максим’юк
3. о. Олександр Волощук
4. о. Сергій Радченко
5. о. Іван Гуцуляк

У своїй діяльності Комісія керується Кодексом Канонів Східних Церков, канонами партикулярного права УГКЦ, законодавчими актами Синоду Єпископів, декретами і вказівками Глави УГКЦ, правлячого архиєрея. Метою діяльності Комісії є допомога правлячому архиєрею у формуванні
пропозицій щодо впорядкування і розвитку літургійного життя єпархії та реалізації відповідних рішень Синоду Єпископів УГКЦ.

Голова комісії: о.Богдан Киктик

Ел.адреса: kbohdanster@gmail.com

 

Патріарша комісія УГКЦ у справах духовенства
 • Керівник: протосинкел о.Роман Кіцелюк
 • Контактний тел.: 067 372-02-03
Патріарша комісія УГКЦ у справах монашества
 • Референт: о.Августин Хомин
Комісія УГКЦ у справах молоді
 • Керівник: о.Андрій Квік
 • Контактний тел.: 098 837-96-78

Комісія УГКЦ у справах родини

Комісія УГКЦ у справах родини створена Синодом УГКЦ для того, щоб впроваджувати в життя програми, які спрямовані на виховання та формування морально здорової, релігійно обізнаної, щасливої християнської сім’ї, а також на піднесення її до належної гідності.

Основні напрямки діяльності Комісії:

 • управління та координація вишколу й формації тих, хто посвятився роботі з сім’ями;
 • сприяння у створенні та координація діяльності родинних порадень і сімейних центрів у єпархіях;
 • співпраця з освітньо-виховними і соціально-культурними закладами, релігійними та громадськими організаціями, а також з органами державної влади всіх рівнів із розвитку програм, які стосуються сім’ї;
 • формування і створення ініціатив, які б на найвищому рівні відображали інтереси та цінності християнських сімей.

На логотипі комісії зображена ікона Йоакима і Анни з дитятком Марією. Зображення святих Йоакима і Анни, похилених над Марiєю, повстає як сюжет циклу дитинства Богородицi в ХI–ХII столiттях (вiзантiйськi та давньоруськi фрески), коли у храмах, серед розгорнутого представлення подiй життя Марiї, з’являється сцена пригортання батьками довгоочiкуваної доньки. Ця iкона була одним iз вiзуальних символiв Року Родини 2003.

Голова комісії: о.Василь Ткачук

 

Комісія УГКЦ “Справедливість і мир”

Комісія Української Греко-Католицької Церкви “Справедливість і Мир” розпочала свою діяльність у Коломийсько-Чернівецькій єпархії ще в 2000 році.

Метою Комісії є сприяння утвердженню миру та справедливості в українському суспільстві та світі в світлі Євангелії і соціального вчення Церкви. Комісія УГКЦ “Справедливість і Мир” покликана координувати суспільно зорієнтоване служіння УГКЦ, участь Церкви в усіх публічних сферах українського життя: культури, економіки, політики, міжнародного життя і є допомогою Патріархові та Синоду Єпископів у реалізації всеукраїнських й загальноцерковних соціальних програм, спрямованих на новий суспільний устрій, який керується мораллю і правом, орієнтуючись на справедливість і мир.

Комісія працює над:

 • Приверненням уваги до найбільш критичних суспільних проблем в Україні та світі;
 • Поширенням християнського розуміння гідності, свободи та прав людини;
 • Сприяє вивченню та поширенню соціального вчення Церкви та пастирських документів УГКЦ;
 • Виданням науково-практичної літератури з питань християнського суспільного вчення;
 • Організацією конференцій, круглих столів, науково-практичних семінарів та інших освітніх заходів на різноманітні теми соціальної доктрини Церкви;
 • Співпрацює з релігійними організаціями та освітньо-виховними закладами, громадськими організаціями, органами державної влади.

У Коломийській єпархії Комісія існує вже близько десяти років. Зараз намагається перебувати в тісній співпраці з іншими комісіями та структурами єпархії.

Голова Патріаршої Комісії “Справедливісь і Мир”: о. д-р. Михайло Мельник

Голова Комісії у Коломийській єпархії УГКЦ: о. Олександр Федоришин

Ел.адреса:  o_fedor@i.ua

 

Катехитична комісія
 • Керівник: о. Ярослав Врублевський
 • Контактний тел.: 096 688-94-38
Комісія УГКЦ у справах освіти і виховання
 • Керівник: о. Роман Малярчук
 • Контактний тел.: 098 084-05-17

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я є між’єпархіальним органом УГКЦ, покликаним розвивати та підтримувати місію Церкви у сфері охорони життя та здоров’я в Україні.
Комісія була заснована 30 листопада 2004 року Декретом Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара).

Завдання Комісії:

 • визначення напрямків та форми душпастирства Церкви у сфері охорони життя та здоров’я;
 • налагодження співпраці з церковними, державними та громадськими організаціями і установами, які працюють у сфері охорони життя та здоров’я;
 • поширення в українському суспільстві вчення Церкви щодо життя і здоров‘я людини та сенсу її терпіння;
 • утвердження християнських цінностей у соціально-медичних інституціях, навчальних закладах та в законодавстві, зокрема відповідального та уважного ставлення до кожного хворого та пошани до його гідності.

Див. Список медичних капеланів Коломийської єпархії

Голова комісії: о.Юрій Савчук

Ел.адреса: usavchuk@ukr.net

 

Комісія “Душпастирства тверезості УГКЦ”

Душпастирство тверезості створено в жовтні 2006 року за рішенням 32-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ  у складі Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Мета і завдання підкомісії:

 • протистояти поширенню алкогольної залежності в українському суспільстві, допомагаючи людям жити відповідно до власної гідності, дарованої Творцем;
 • поширювати в українському суспільстві вчення Церкви щодо відповідального ставлення до власного життя і здоров’я;
 • налагоджувати співпрацю з державними та громадськими організаціями,  установами, а також іншими християнськими Церквами, які працюють у сфері профілактики алкоголізму та допомоги залежним від алкоголю і членами їхніх родин;
 • утверджувати в суспільстві християнські моральні цінності, які сприяють популяризації тверезого способу життя;
 • сприяти вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я серед підлітків і молоді.

Напрямки діяльності:

 • пасторальний (розробляння, організація та реалізація пасторальних програм, надання допомоги залежним та співзалежним);
 • освітній (науково-практичні семінари, тренінги, спеціалізований вишкіл душпастирів та волонтерів);
 • академічний (організація конференцій та круглих столів на актуальні теми).

Голова комісії: о.Ярослав Стеф’юк

Ел.адреса: ksjondz@i.ua

Комісія УГКЦ у справах мирян

 • Керівник: о.Захар Михасюта
 • Контактний тел.: 067 372-29-80

Відповідальний за працю із Марійськими та Вівтарними дружинами

В УГКЦ серед мирянських спільнот є Вівтарні і Марійські дружини, які вкорінені своєю діяльністю у саму природу Церкви, а відповідно своєю формацією дають Церкві рясні покликання до священства і монашества. З давніх часів Вівтарні і Марійські організації мали дуже велике значення в історії нашого народу — у вихованні молодої людини, в утвердженні її у вірі, самопосвяті. З них виходили люди твердих переконань – чесні, сформовані, які ішли з цим багажем у громадське життя. Ці спільноти є настільки близькі до парафії, настільки глибоко вкорінені у саму природу парафії через участь у її житті, що сьогодні часто формують молоде “обличчя” парафії. Завдяки своїм основним харизмам – служінні у храмі та при богослужіннях, спільноти Вівтарних і Марійських дружин закладають міцні фундаменти віри і любові до своєї Церкви у душах молодих хлопців та дівчат. Це дає змогу закладати основи для добрих християнських родин, формувати чисельні покликання до священичого та монашого стану, а тому особлива увага духовенства має бути звернена саме на якісний духовний провід цих спільнот. Ці спільноти мають давню історію в традиції нашої Церкви, а зазнали найбільшого розквіту за часів митрополита Андрея Шептицького. В часі переслідування і підпілля УГКЦ, на жаль, втратилась можливість координації та єдина структура.

Сьогодні ці спільноти є найпоширенішими на парафіях УГКЦ: майже при кожній парафії існує Вівтарна дружина (загальна кількість членів – приблизно понад 14500 осіб), а Марійські дружини існують переважно на заході України (загальна кількість членів – приблизно 12 000 осіб, на приблизно 600 парафіях). І хоч це найпоширеніші та найчисельніші мирянські спільноти УГКЦ, однак вони не мають належного та єдиного проводу та структури. Саме тому Синод єпископів КГВА (п.2 постанови 69-ї сесії, від 24-25 листопада 2015 р. Б.) ухвалив рішення призначити у кожній єпархії та екзархаті координатора, відповідального за координацію, духовний та формаційний провід Вівтарних і Марійських дружин.

У нашій Коломийській єпархії координатором є призначений о. Ярослав Врублевський. У листопаді 2016 року Комісія УГКЦ у справах мирян зорганізувала першу зустріч новопризначених координаторів, які одноголосно виразили своє бажання і потребу в організованому проводі цих спільнот. Постійна співпраця єпархіальних координаторів Вівтарних і Марійських дружин дасть можливість напрацювати та уніфікувати необхідні матеріали для проводу цих спільнот, а також координувати їх діяльність – це принесе рясні плоди у формуванні цілісного тіла мирянських рухів Вівтарних і Марійських дружин, адже члени цих спільнот складають наймолодший апостоляту мирян. Ці діти є справжніми свідками Христа між своїми однолітками та майбутнім Церкви і всього українського народу.

Координатор: о.Ярослав Врублевський

 

Відділ душпастирства спорту УГКЦ

Відділ душпастирства спорту УГКЦ діє при Патріаршій Комісії у справах мирян від липня 2015 року.
Від 27 червня 2016 p.Б. декретом Правлячого Архиєрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Кир Василія Івасюка референтом Відділу душпастирства спорту єпархії було призначено о. Володимира Гуменюка.

Головною метою діяльності Відділу душпастирства спорту нашої єпархії є координувати зусилля для свідчення Євангелія мовою спорту для спортсменів та через самих спортсменів, організовувати різного роду змагання та турніри, пропагувати здоровий спосіб життя серед різних верств населення. Через спорт і здоровий спосіб життя провадити людей до Бога та Його прослави.

Референт: о.Володимир Гуменюк

Ел.адреса: gymenuk88@gmail.com

Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами

Комісію УГКЦ для сприяння єдності між християнами створено за постановою Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Основні напрямки діяльності:

 • формування та підтримка екуменічних і міжцерковних ініціатив УГКЦ, зокрема душпастирської, інформаційної, координаційної та консультаційної діяльності;
 • співпраця з особами, відповідальними за екуменічне служіння УГКЦ в Україні і закордоном, а також з відповідними органами інших Церков в Україні та з органами державної влади усіх рівнів щодо розвитку програм, які стосуються екуменічної та міжцерковної діяльності;
 • організація вишколів, семінарів і тренінгів для священиків та мирян УГКЦ для сприяння більшій відкритості до спільних зустрічей, молитви, діалогу та обміну досвідом особливо з православними братами і сестрами.

Голова комісії: о.Юрій Свищ

Ел.адреса: svuw87@gmail.com

 

Комісія кадрового забезпечення УГКЦ
 • Керівник: о.м.Богдан Іванюк
 • Контактний тел.: 067 779-10-98
Бюро УГКЦ з питань екології
 • Референт: о. Петро Лащевський
 • Контактний тел.: 095 751-67-30