БФ “Карітас Коломийської єпархії УГКЦ”

Благодійний фонд “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ” заснований у 1994 році. Активна діяльність розпочалася на початку двохтисячних.

Місією діяльності є надання соціальної і матеріальної допомоги, також психологічна підтримка людям, які опинилися у кризових ситуаціях.

Фонд розпочав свою активну роботу ще у 1998 році після повені на Закарпатті, і тоді вже, як “Карітас Коломия”, надавав активну допомогу жителям цього регіону.

Розвивався фонд – розвивалися і програми разом з ним. Було придбано приміщення для Карітасу  за адресою: м. Коломия, вул. Петлюри, 98.

Першим директором фонду був світлої пам’яті  о. Григорій Сімкайло. Карітас під його керівництвом дуже добре працював у сфері домашньої опіки, допомоги в надзвичайних ситуаціях.

З 2009 року директором був призначений о. Сергій Триф’як. Зараз фонд працює в 5 локаціях. Адміністративний офіс та більшість проектів сконцентровані в м.Коломия, також працює парафіяльний Карітас м.Надвірна. В даний час розпочався проект створення Карітасу Коломийської єпархії при парафіях.

У 2012 році Карітас Коломиї був відзначений почесною нагородою Диплом переможця Національного конкурсу “Благодійна Україна – 2012” у номінації “Благодійник – регіональний благодійний фонд” Київ 2013. 2016-2017 року отримував наш фонд Свідоцтво учасника національного рейтингу благодійників Київ 2016-2017 у номінації “Прозорість.Підзвітність.Прозорість”.

Різного часу першу діяльність благословив владика Павло Василик. Він був ініціатором заснування цього фонду. Згодом нашу діяльність підтримував Владика Володимир Війтишин. Особливу подяку складаємо Владиці Миколі Сімкайлу, який був колись директором “Карітасу Івана-Франківська”, а згодом доклався зусиллями до розвитку “Карітасу Коломиї”. Його ідеї і його допомога, навіть порадою, дозволили нам вирішувати проблеми, що здавалися для нас досить тяжкими.

Владика Василій Івасюк віддав для розвитку організації приміщення на вул. Гетьманській, 36. Також фонд має будинок тимчасового пребування безпритульних на вул. Петлюри, 98. Тут працює близько 40 працівників у різних сферах діяльності.

З осені 2017 року, після того, як від єпархії відокремились Чернівці, організація продовжує свою працю в 7 районах Івано-Франківської області. БФ “Карітас Коломийської єпархії УГКЦ” на сьогоднішній день розвиває такі основні програми:

↘ Домашня опіка для одиноких важкохворих людей похилого віку

↘ Створення Центрів Підтримки сім’ї  як моделі інтеграції ВПО та місцевого населення в Україні

↘ Соціальна пральня

↘ Благодійна їдальня для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах та дітей кризових ситуацій

↘ Соціальний осередок для дітей з проблемами соціалізації та у навчанні

↘ Літні табори для дітей та молоді

↘ Соціальний центр для молоді з особливими потребами

↘ Християнський дитячий садок ім. Св. Івана Павла II (ведуться ремонтні роботи)

↘ Анімаційно-реабілітаційна ферма в с. Пядики  Коломийського району

↘ Соціальне підприємництво: виготовлення натурального соку, меду

↘ Матеріально-технічна допомога для медичних та соціальних закладів на території єпархії (Івано-Франківська та Чернівецька обл.)

↘ Акції “Допоможи святому Миколаю прийти до дітей-сиріт”, “Великодній кошик для потребуючих”, “Великодня милостиня”, “Сирітський портфелик”, “Різдвяна свячка” та інше

 

Нас можна знайти за адресою: м.Коломия, вул. Гетьманська, 36

тел.: 034334 78 74

Telegram:+380673429499

Ел. пошта: karitas.kolomya@gmail.com

Офіційний сайт: www.caritas-kolomyya.org

Сторінка в Facebook: //www.facebook.com/Karitas.Kolomia.UGCC/

Профіль в Instagram: //www.instagram.com/karitaskolomii/

Ютуб канал: //www.youtube.com/channel/UCAxN5BGuDx-PijEZmip9h8w/featured

Twitter: //twitter.com/Caritas_Kolomya