Слово владики Василія Івасюка на районній розколяді районного свята Розколяди “Славімо Різдво на рідній Україні”

Христос ся Рождає! – Славімо Його!

Вступ. З давніх-давен розколяда – це традиція проводів різдвяних свят, яка ще раз підкреслює важливість Різдва Христового. Розколяда – це своєрідний фестиваль подяки Богові за прихід нашого Спасителя.

І). Християнська Розколяда – це традиція проводів веселих Різдвяних свят молитвою і колядками. Спільно попрощатися з колядою у 2020 році прийшли голова райдержадміністрації Любомир Глушков і всі представники районної влади, люди с.Лісна Слобідка, діти, молодь, дорослі, гості, запрошені. Гучними українськими різдвяними піснеспівами прославляємо Христа-Спасителя, котрий народився у вертепі біля Вифлеєму.

Світ радіє, коли душа Різдвом співає. Розмаєм народних сучасних колядок від колективів та окремих виконавців, вертепними дійствами і маланкою та щедруваннями, проводжаємо Різдво Христове. Оскільки коляда – це найкращий час для примирення, тому стаємо духом на коліна перед Дитиною Ісусом і просимо у Нього добра і миру для України та благословення нашим родинам.

Кожному особисто бажаємо здоров’я, щастя, а відчуття єдності допоможе нам згуртуватися кожною сім’єю, кожним колективом, усією громадою! Щиро вітаю всю нашу громаду з цим святкуванням бажаю всім за допомогою молитви переосмислити своє життя!

ІІ). Приклад. Притча, яка допомагає переосмислити життя. Що відбувається на небесах, коли ми молимося.

Одному чоловікові приснився сон, що він потрапив на небо і його став супроводжувати Ангел і показувати все, що там є. Прийшли вони до великого залу, в якому було безліч Ангелів. Ангел-провідник зупинився і сказав: «Ось це Відділ Отримання прохань. Тут ми отримуємо всі петиції і прохання до Бога, які люди висловлюють під час своєї молитви.» В цьому приміщенні було дуже шумно і жваво. Багато ангелів сортували прохання – цілі стоси паперів, написані людьми з усіх куточків світу – там були сувої, листи, папери і просто записочки.

Вони пішли далі по довгому коридору і зайшли до Відділу Доставки і Упаковки виконаних прохань. Тут та Божа благодать і милість Господня, про яку просили люди, запаковується і відправляється адресатам.» Тут так само працювало багато Ангелів, котрі готували виконані прохання до відправки на землю.

І нарешті, в самому кінці довгого коридору у малесенькій кімнаті сидів лише один Ангел, якому явно не було чим зайнятися. «А це – Відділ Подяк», – тихо і засмучено сказав Ангел.

«Як же так вийшло, що тут немає ніякої роботи?» – запитав чоловік.

«Це дуже сумно», – зітхнув Ангел. – «Після того, як люди отримують все те, про що вони просили, мало хто посилає Подяку».

«А як же відправити свою Подяку і повідомлення про те, що ти отримав Божу Благодать?» – запитав чоловік.

«Дуже просто», – відповів Ангел. – «Просто скажи: ««Боже! Дякую Тобі»!».

Висновки. Розколяда – це час прославляти народженого Месію на всій рідній Україні – яскравими вертепами і гучними колядками. Різдвяний час нагадує дуже важливу істину, що основою нашого життя на землі є любов Бога до людини. З іншої сторони, Різдвяна надія вимагає від людей зворотної любові – до ближнього і до Бога, щоб зануритися в атмосферу свята з усмішкою на устах і замислитись над вічним.

Моліться щоденно за мир і спокій у нашій державі і всім бажаємо міцного здоров’я, миру та спокою в Україні.

Хай Різдвяна зірничка несе все щастя до Вашої хати, здоров’я, втіхи, пошани від світу, багатства, долі і многая літа! Христос ся Рождає! – Славімо Його!

Благословення Господнє на вас!                     

         +Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

 

 

9 лютого 2020 року Божого

с. Лісний Хлібичин


Послання і проповіді