Слово владики Василія Івасюка до працівників державної служби

«Людина робить задуми в серці,

але від Господа – відповідь»

(Прип.16:1).

Вступ. Щиро вітаю Вас з одним із найбільших величних свят – Зіслання Святого Духа. В цих святкових днях, 23 червня відзначаємо день державного службовця.

І). Мова – це засіб спілкування людини з Богом.  Святий Дух зійшов на апостолів і подарував їм можливість говорити на мовах всіх народів. Апостол Павло каже: «Одному бо дається дух мудрости; (…) іншому різні мови; іншому ж тлумачення мов.» (І Кор.12:8; 10). Отож, завданням держслужбовця є любити, вивчати, плекати рідну мову та лагідною відповіддю гасити «гнів» людей (Прип.15:1). Знаючи мови інших народів, можна вміло захищати правду про Україну та послужити іншим народам!

Рідна мова – це важливий шлях українців наблизитись до Христа і так знаходити шлях порятунку. Довго ми блукали в горах і степах та чужими державами, бо не розуміли голосу Божого на чужих мовах. Рідною мовою дозволялося розмовляти на торговиці, а вести народ до Бога і мистецтва українською мовою забороняли. Про це свідчить Руська трійця і Покутська трійця. Навіть в теперішний час рідну мову дехто проголошує не благодатною. На душпастирях Українських Церков і держслужбовцях нині лежить велика відповідальність за майбутнє рідної мови, тобто повернути їй належне місце у свідомості українців так, щоб вона нас всіх об’єднувала.

Керуйтеся Божою мудрістю та не дозволяйте власним почуттям керувати життям. Ігноруйте фальшиві емоції і живіть Божою правдою. Бернард Шоу сказав: “Тепер, коли ми навчилися літати повітрям, як птахи; плавати під водою, як риби, – нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди

Висновки. Розмовляймо українською мовою без суржика. Якщо нема мови – не буде країни. Багато хто вивчив англійську, але так і не спромігся в своїй країні вивчити українську, подаровану нам Святим Духом. Мовою захищаємо державу.

Нехай Боже благословення завжди буде запорукою добробуту кожної української родини. Зичу Вам добра і благополуччя, духовної наснаги і віри в щасливе майбутнє.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії.

23 червня 2021 р. Б.

м. Коломия.


Послання і проповіді