Слово з нагоди відзначення 113 – ої річниці від дня народження провідника ОУН – Степана Бандери

Вступ. І настане час, коли один скаже: «Слава Україні!», і мільйони відповідатимуть, «Героям Слава!». Ось такі пророчі слова сказав український політичний діяч, голова Проводу ОУН – Степан Бандера.

І). Степа́н Андрі́йович Банде́ра народився 01 січня 1909 року у с.Старий Угринів, Івано-Франківської області.

Дня 22 червня 1941 року на землях України продовжилася Друга світова війна і в нас утворилося безвладдя: радянські війська відійшли, а німецькі ще не прийшли. Тоді Степан Бандера та Ярослав Стецько проголосили Акт відновлення Української Держави дня 30 червня 1941 року. Дня 05 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – у центральну Берлінську в’язницю. З початку 1942 року по серпень 1944 року він перебував у концтаборі Заксенгаузен у бункері «Целенбаум». У вересні 1944 року його звільнили й запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії. Однак Бандера відхилив пропозицію та на співпрацю не погодився. Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський дня 15 жовтня 1959 року.

Оцінки Степана Бандери вкрай суперечні. Після розпаду СРСР для багатьох українців його ім’я стало символом боротьби за незалежність України. Визначення «бандерівець» поступово стало загально застосованим до всіх українських націоналістів, незалежно від їхнього ставлення до Бандери.

ІІ). Старий рік минає, Новий 2022 рік наступає і над Україною далі ворон кряче.

Сьогодні тут зібрались ті, хто має переконання, що Україна має бути українською. Степан Бандера казав: «Той, хто між свободою і хлібом обирає хліб, той не матиме ані свободи, ані хліба». Ми повинні вшанувати тих воїнів, які поклали своє життя за незалежність України, яку підтримує весь цивілізований світ. Україна стає сильною! Ми маємо офіційне військове вітання: «Слава Україні! Героям Слава!».

Найвищий закон для українця – це наказ: «Соборна Українська є держава міцна й одна від Сяну по Кавказ» (Зродились ми великої години). Не даймо нікому відібрати нашу незалежність та державність. Степан Бандера усе, що мав віддав за ідею, страждав і боровся за неї. Усі його брати та сестри були знищені. Іншими словами, вони поклали своє тіло і душу за Україну. Ось так виховує своїх дітей УГКЦ – любити Бога, ближнього й Україну. Ми віримо, що нація наша відроджується і тому сьогодні можемо сміливо назвати Степана Бандеру Героєм України. Ангела Хоронителя Україні.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії.

м. Коломия

01 січня 2022 р.Б.


Послання і проповіді