Слово владики Василія з нагоди 35-ти літнього ювілею о. Володимира Білослудцева

05 Квітня 2021 - Послання і проповіді
«Ревність дому твого
поїдатиме мене»
(Ів. 2:17).
Вступ. Слава Ісусу Христу! День народження – це час, коли з’являється на світ нова людина й від цього розпочинається відлік її життя. Першу згадку про святкування дня народження ми знаходимо у Старому Завіті: «І сталося третього дня, у день народження фараона, і вчинив він гостину для всіх своїх рабів» (Бт.40:20-22).
І). Бог дає кожній людині при її народженні чисте й невинне серце та робить його Своїм помешканням. Так, як сонце відображається у чистій воді, так небо – у невинному серці людини.
Невинне людське серце – це істинне помешкання Бога Живого. Воно ніколи не буває порожнім, бо завжди є чимось заповнене: Божим миром або справами пекла. Наповнення серця залежить тільки від його чистоти. Божий задум полягав у тому, щоби серце людини було заповнене Ним (Богом), славило Свого Творця та перебувало у безпеці. Проте людина повстала проти Божої волі: бездумно взяла серце у свої руки, тоді численні гріхи, наче звірі, напали на неї. І людина, створена вільною дитиною Божою, перетворюється на раба гріхів та пристрастей.
Людина самотужки не може втримати своє серце у безгрішному стані, тому й не дивно, що воно починає горнутися до живих осіб й прив’язуватися до речей, грішних та нечистих. І, як наслідок, дуже легко чисте серце завойовують інші, перетворюючи його на перли, які кидають посеред свиней. Та й Сам Господь наголошує: «Не кидайте перел ваших перед свиньми, щоб не потоптали їх ногами й, обернувшись, вас не роздерли» (Мт.7:6).
Серце кам’яніє від довготривалого рабства! Звільнити від рабства, визволити від темряви, оздоровити від духовного паралічу може тільки Бог, коли ми повернемо наше серце знову в Його руки.
Різдво Ісуса Христа – це безмежна дія Божої любові та милосердя до людей з чистим серцем і неочікувана та дивна подія для людей з нечистим серцем. Боже сходження починається розмовою ангела, небесної чистоти, з Дівою Марією, земною невинністю. Коли нечисте серце розмовляє з нечистим серцем, тоді у світі йде війна. Рівно ж коли нечисте серце розмовляє з чистим, так само йде війна. І тільки, коли чисте серце розмовляє з чистим, тоді приходить радість, мир і стається чудо.
ІІ). Святий Дух завжди бере участь у народженні й житті священника. Дух Божий завжди є Початком та Владикою життя, Провідником та Покровителем людини. Першим плодом Святого Духа є любов. Катехизм навчає, що існують три Божі чесноти: віра, надія і любов. Священик завершуючи земний шлях, віри більше не потребує, бо стає віч-на-віч з Господом. Надії також йому не потрібно, бо те, чого очікуємо, звершилося. Залишається тільки любов, яка буде тривати вічно, бо має своїм джерелом Пресвяту Трійцю. Тому ціле наше життя повинно будуватися на любові до Бога, до ближнього і ворогів.
Пам’ятайте віру ваших батьків, їхню любов до Господа, до церковної традиції та всього українського, яку вони вам передали. Наші батьки не завжди були високоосвіченими, однак були глибоко віруючі та бездоганно сформовані християни. Батьківська молитва стала фундаментом покликання до священства. Вам, отче Володимире, тепер потрібно бути мужем молитви.
Святкуючи Ювілей, 35 років життя, необхідно молитовно складати подяку і вдячність Господеві за день свого народження. Крім цього, кожний день життя – це також день народження і за цей дар треба дякувати Богові. «Чи ви, отже, їсте, чи п’єте, чи що-небудь робите, усе робіть на славу Божу!» (І Кор.10:31). Хай Слово Боже допомагає вам шукати відповіді на виклики теперішнього часу.
ІІІ). «Хрест Господній є закликом не опускати руки навіть тоді, коли вони втомилися» – так сказав Блаженніший Святослав. Отче Володимире, ви тривалий час успішно допомагали працювати блаженної пам’яті владиці Миколаю Сімкайлу, будучи його особистим секретарем. Це дуже відповідальна праця. Рівночасно ви були сотрудником катедрального Собору Преображення Христового. І коли настала повнота вашого часу, ви сказали: «Щоб керувати Собором потрібна велика відповідальність і досвід». Іншими словами, ваша відповідь була на взірець Діви Марії «Як же воно станеться» (Лк.1:34), коли я належної практики не маю.
Отче Володимире, ви маєте у своєму серці довіру до Божого милосердя і на кожну справу завжди просите благословення від єпископа. Це взірець глибокої вашої віри та доброго прикладу для інших. Тому вам вдалося зробити те, чого інші знамениті будівничі не змогли виконати. Ваша віра, покора і доступність робить чуда – гори перевертає.
Джерелом вашого життя є благодать Божа, яку природним розумом збагнути не вдається нікому, ми тільки можемо її приймати у своє життя. «Захоронка блаженної Тарсикії» для 50 дітей біля Собору, обіди для потребуючих, кількість яких сягає 180 порцій проти запланованих 50, служіння в храмі, ремонт приміщення «Тавору» й вирішення багатьох питань по Собору, успішна праця з дітьми, практично збудований храм святого Пантелеймона та багато інших важливих справ. Найважливішим є те, що ви вмієте цінувати людей та об’єднувати їх.
Висновки. Ювілей життя – «це дар Божий!» (Еккл. 3:12-13). Головне не хвилюйтеся, бо час біжить дуже швидко. Сьогодні вам 35 років, а ще раз так і будете мати 70 років. Тому спішіть робити добро та іншим давайте приклад, а Господь буде благословити вас, дружину, трьох донечок та батьків й ваше служіння Церкві Христовій.
Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати твоя», запали ще більшою любов’ю родину отця Володимира до Бога й народу України.
Господи, Своєю безмежною любов’ю благослови життя отця Володимира, заопікуйся його родиною та парафіянами. Амінь.
Пам’ятайте, що добре серце – дорожче за всі титули!
З ювілеєм вас, отче! Успіхів, будьте кожного дня щасливим та прекрасним душею.
Благословення Господнє на вас!
+Василь Івасюк
Правлячий Архиєрей
Коломийської єпархії
Дня 05 квітня 2021 року Божого.
м. Коломия