Слово владики Василія на з’їзді Вівтарних і Марійських дружин Коломийської єпархії

15 Червня 2019 - Послання і проповіді
«Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм:
таких бо Царство Боже»
(Мр. 10:14)
Вступ. У Коломийській єпархії маємо важливу чергову прощу Вівтарної і Марійської дружин до Товмачика. Кожного року проводимо прощі у червні місяці до чудотворного джерела. Ваші спільноти мають за ціль краще пізнати і прийняти Бога у своє життя.
І). Вівтарна Дружина – це спільнота хлопців, які служать Господеві при Його престолі. Метою Вівтарної Дружини є віддати гідну й почесну сторожу Євхаристійному Ісусові Христові, повну пошани зразкову службу, допомагаючи Його священикам у приношенні Святої Жертви Божественної Літургії та в усіх інших богослужіннях. Збільшувати знання нашої віри та історії Церкви. Розпалити в серцях вірних більшу побожність і посвяту через зразкове виконання обов’язків вівтарника і давати добрий приклад у щоденному житті. Належати до Вівтарної Дружини треба прийняти Перше Святе Причастя. Завдання Вівтарної Дружини – допомогти молодому хлопцеві реалізувати себе як особистість і завжди бути поруч Христа та Його Церкви. Іншими словами, завдання Вівтарної Дружини є поставити у правильне життєве русло молодого хлопця, дати йому змогу реалізувати себе як особистість і тому поведінка хлопців повинна бути відповідною.
Вівтарне служіння – це особлива практика плекання покликання до священства. У домі Божому невидимо перебуває сам Ісус Христос у Пресвятій Євхаристії під видами хліба та вина. Тому прислуговуючи біля престола у Святая Святих, хлопці починають бачити своє покликання. Це Господь хоче, щоби ви якнайкраще прислуговували у Його храмі. Вінхоче бачити кожний ваш рух, молитву й служіння. Чиніть це служіння з любові до Бога, бо можливо когось із вас Господь теж захоче покликати до священичою дорогою.
Учні Христа в майбутньому стали називатись єпископами та пресвітерами, а сама спільнота – Церквою. І тому нині Церква глибоко цінує і розуміє ці слова Христа, з якими Він звернувся до своїх учнів. Результатом цього стало заснування у парафіях Вівтарних та Марійських Дружин, в яких юнаки та дівчата можуть ближче познайомитися з Христом та жити з Ним.
ІІ). Марійська Дружина. Марійська Дружина – це спільнота дівчат, що плекає правдиву та ніжну побожність і дитячу любов до Пречистої Діви Марії. Вона ставить за мету зробити своїх членів правдиво добрими християнами. Найвагоміше завдання Марійської Дружини – прищепити любов до Пресвятої Богородиці, навчитися бути під Її покровом та захистом. У такий спосіб цю любов нести у свої сім’ї, родини та всім ближнім.
У Марійській Дружині молода особа має можливість глибше усвідомити та пізнати всю суть Любові до Ісуса Христа, до Його Матері і Церкви. Молоді дівчата мають можливість цілеспрямовано сформуватися у свої молоді літа. Ця можливість дає їм змогу бути більш загартованими.
Марійська Дружина поширює почитання Пресвятої Богородиці і часте Святе Причастя, тримання хоругов, прикраса храму, діла християнського милосердя, пізнавальні поїздки, екскурсії, відпочинкові табори. Участь в організації заходів з іншими спільнотами, організація свята св. Миколая, поширення колядок, свідчення доброго прикладу перед ровесниками, співпраця з іншими релігійними організаціями тощо. Запрошуємо кожного, хто хоче ближче пізнати Бога і побачити відблиск Його великої любові у спільноти Вівтарної і Марійської Дружини. І це є щастя нашої української молоді!
ІІІ). Щастя — це правильно організована праця, не розтрачувати життя даремно: піклуватися про своє здоров’я і приймати радісні хвилини від молодості. Ваші мрії – це голоси наших здібностей. Просто потрібно подумати, як цю мрію здійснити. Тут головне – не поспішати, тоді вийде досить швидко. Добре, коли молода людина може добитися успіху і тоді пройдуть образи. Головний герой твору Даніеля Дефо Робінзон Крузо, опинившись на безлюдному острові, завдяки своїм знанням зміг вижити. Він побудував хижу, зумів здобути їжу і захиститись від диких тварин.
Молодість — це прекрасна пора в житті людини. Негаразди сприймаються легко, дорослі проблеми ще не хвилюють, бо вирішують їх саме батьки. Помилки можна виправити, бо попереду — ціле життя. Отже, молодість — це своєрідний трамплін до дорослого життя у майбутнє. Добре, якщо молода людина не забуває про навчання, постійний розвиток, цікаві розваги, бо вона дійсно отримує насолоду від життя. Якщо проводить час із користю для здоров’я, займається спортом, то збереже силу та енергію до глибокої старості.
Молодість прекрасна радісними і неповторними хвилинами. Це радість від постійного відкриття чогось нового в житті. Все хочеться пізнати, скрізь встигнути. Тому дорослі іноді дивуються: звідки ж стільки сил та енергії у молоді? І на все вистачає часу! Саме це і є щастя молодості, саме за цим сумують пізніше дорослі люди.
Люди завжди намагаються зберегти і продовжити молодість. Тільки кожен робить це по-своєму. Одні платять величезні гроші за різні пластичні операції, марнуючи час і здоров’я, ховаючись за зовнішньою ширмою.
Інші займаються спортом, збагачують себе духовно, постійно слідкують за подіями бурхливого інформаційного життя. І так приємно бачити людину, хай зі зморшками на обличчі, але з палким і зацікавленим поглядом, з безмежною енергією, бажанням працювати, приносити користь іншим. Для таких людей ніколи не буде старості. Вони поєднують молодий запал із життєвою мудрістю. І будуть щасливими! Один із секретів вічної молодості якраз і полягає в активній участі в житті Церкви.
ІV). Притча «Які люди живуть в місті». Ця історія була дуже давно і до цих пір жива. Один сивий чоловік сидів біля входу в східне місто. До нього підійшов юнак і запитав: «Я жодного разу тут не був. Скажіть мені, а які люди живуть в цьому місті?». Сивочолий чоловік відповів йому також питанням: «А які люди були в тому місті з якого ти пішов?». «Це були егоїстичні і злі люди. Втім, саме тому я з радістю поїхав звідти!». «Що ж. Не пощастило тобі. І тут ти зустрінеш точно таких же людей», – відповів йому старший. Одначе, юнак пішов подивитися в місто.
Трохи згодом, другий юнак наблизився до сивого чоловіка і задав таке ж саме питання: «Я тут ні разу не був. Скажіть мені, будь ласка, які люди живуть в цьому місті?». Сивочолий чоловік подивився на юнака, усміхнувся, та відповів: «А скажи, синку, які люди були в тому місті, звідки ти прийшов?». Юнак каже: «О, це були добрі, гостинні і благородні люди. У мене там було багато друзів, і мені нелегко було з ними розлучатися. Мені так не хотілося йти». «О як! Пощастило тобі! Ти знайдеш таких же людей і тут», – з посмішкою відповів старший. «Велике спасибі вам, дідусю. Дай Бог вам здоров’я на довгі роки! Піду та подивлюся на це місто!».
Поряд один багатий чоловік напував своїх верблюдів і чув обидві розмови. І, як тільки юнак пішов, він звернувся до старшого з докором: «Як ти можеш так кидати слова на вітер? Ти ж дав дві різних відповіді на одне запитання. Та й хто ти такий, щоб обговорювати людей в цьому місті?». Старший мовчки вислухав купця і відповів: «Сину мій! Мені приємно, що ти прийняв так близько до серця сенс моїх слів. Бачу, тобі не байдуже те, що люди говорять один одному. Але мої слова не були сказані просто так. Кожен носить свій світ у своєму серці. Той, хто в минулому не знайшов нічого доброго в тих краях, звідки він прийшов, і тут не знайде нічого. Навпаки ж, той, у кого були друзі в іншому місті, і тут теж знайде вірних і відданих друзів. Яке у людини оточення – така ж людина». Купець відповів старшому: «Так, ти маєш рацію, питання були однакові, але люди були різні».
Висновки. Саме спільноти Вівтарних і Марійських дружин, які діють при церковних парафіях і дають найбільше покликань до священичого і монашого життя, а також добрих батьків і матерів. Це означає, що ці спільноти справді виконують своє завдання, сприяючи зближенню юних християн з Богом та допомагають їм шукати правдиве християнське покликання у суспільстві. Батьки! «Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм: таких бо Царство Боже» (Мр. 10:14).
Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, охоронить нашу молодь від гріха через участь в церковних дружинах.
Господи, благослови доброю долею всіх учасників Вівтарних і Марійських дружин, а також учасників християнських молодіжних організацій «Молодь Христова» та «Пласт» Коломийської єпархії.
Благословення Господнє на вас!
+Василь Івасюк
Єпарх Коломийський
15 червня 2019 року Божого
с. Товмачик