Слово владики Василія Івасюка з нагоди 5-ї річниці Спілки коломийських художників

«Бо Ти, Господи, благословлятимеш праведного,

милістю вкриєш його, як щитом!»  (Пс.5:13)

Вступ. У п’яту річницю хочу звернутися до наших улюблених митців зі словом, основою якого є п’ятий псалом царя Давида. По змісту псалом представляє молитовну розмову пророка з Богом, в якій він виливає свої почуття відносно брехливих і підступних людей. Ця таємнича молитва представляє молитву Церкви за спасіння людей.

І). «Бо Ти, Господи, благословлятимеш праведного, милістю вкриєш його, як щитом!» (Пс.5:13). В цих останніх словах псальма, пророк виявляє причину вічної радості праведників. Справедливий Суддя вибраним і праведним проявляє Своє милосердя, благословляє й огороджує їх міцним щитом. Його приязнь служить замість зброї і вінком, котрий прикрашує їхні голови. Вінок цей сплітається із милосердя, правди, благодаті і слави. В людських серцях діє природа і благодать. Всі шукають добра і представляють його у своїх ділах і словах і тому багато людей самі себе обманюють. Природа працює для тіла і тілесних насолод, а благодать підносить свободу духа. Між законами тіла і духа завжди проходить боротьба: перший хоче одного, а другий відвертається. Тіло бажає гордості, а дух покори. Тіло хоче веселитися, а дух постити за гріхи. Тіло хоче мститися ворогам, а дух каже любити ворогів і творити добро. Тіло хоче вкрасти чуже, а дух своє роздає. Тіло хоче свою волю виконувати, а дух – волю Божу. Тому тіло і дух противляться між собою.

ІІ). Привітання. Сердечно вітаю всіх художників міста Коломия, талановитих майстрів пензля з п’ятою річницею спілки Коломийських художників. Приємно відзначити ваш високий професійний рівень, ваші праці є справжньою окрасою музеїв нашого краю, держави та світу. Чому? У ваших працях високо піднесений дух свободи над матеріальними речами. Ваші обдарування і творчість є частинкою Української національної традиції, на чому повинні вчитись прийдешні покоління.

Україна завжди славилася своїми художніми талантами і ви продовжуєте примножувати цей особливий дар: з білого полотна, з грудочки глини, кусочка скла чи металу або з каменю чи з верховинського дерева творите високе мистецтво. Зупиняєте мить, щоб незабаром перетворити її у вічність, створюючи потужний пласт національної культури. У сучасній Українській державі вам належить особлива місія: не тільки розкрити світові самобутність нації через призму традиційного мистецтва, а й створити нові шедеври, що органічно впишуться у європейський культурний простір. За словами Максима Рильського у щасті художника є два крила «Троянди й виноград, красиве і корисне».

Нехай Пресвята Богородиця через Коломийську ікону «Це Мати Твоя» дає Вам натхнення творити нове і красиве.

Господи, благослови вас здоров’ям і добробутом, щоб кожного дня сходити на нову творчу вершину.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

 

22 жовтня 2019 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді