Слово владики Василія Івасюка у Велику Суботу

Вступ. У храмі продовжує перебувати плащаниця. Ми нині продовжимо роздумувати над відбитком тіла Ісуса на плащаниці та невидимими слідами на ній невинно вбитих дітей. Минулого року понад кілька сотень немовлят вивозили з України і їх зупинила пандемія в аеропорту в Києві. Їхнє життя і доля є також відображені на цій плащаниці.

І). Велика тиша запанувала на землі і велика пустота. Земля стривожена і мовчить, тому що бачить найгірше вбивство – вбивство беззахисних немовлят. Краще десять винуватих оправдати, аніж одного невинного покарати смертю. Раніше з катом ніхто не вітався і за один стіл не сідали, а тепер ніхто не осуджує родичів абортованих дітей і лікарів професіоналів в цій ділянці. Отже, все суспільство бере участь у таких вбивствах. На совісті бандитів, таких як Джек-Потрошитель, десятки людських жертв, а у ганстерів у білих халатах – сотні або й тисячі. Обов’язок лікаря – допомогти навіть ворогові; тепер він стає найманим вбивцею. Тому лікарі, котрі роблять аборти стають злочинцями проти людства і свого народу. Вбивство дітей – це злочин проти Божих і людських законів, проти сім’ї і подружжя та проти свого народу. Убивство дітей – це егоїзм, жорстокість, лицемірство.

Сім’я – це домашня церква, котра взаємно допомагає своїм членам тут на землі й у вічності. Аборти роблять людей зграєю розбійників, котрі ненавидять один одного. Сім’я – це взаємна любов. Любити вбивцю своєї дитини неможливо! Злочин і людська кров ніколи не з’єднуються, а тільки розділяються і тому кількість абортів прямо пропорційне кількості розлучень.

Вбивство дитини – це моральне падіння, деградація людини і страшна духовна безодня. Заповідь Божа каже: «Не убий!». І вона є обов’язковою умовою союзу людини з Богом. Порушуючи заповідь, союз розривається людиною, яка залишається без Бога.

Вбивство дитини – це вбивство тіла і душі. Душа переходить у вічність не хрещена під тягарем прабатьківських гріхів. В Карфагені стояв ідол на ім’я Молох. Він був зроблений із міді та срібла. Всередині нього розпалювали вогонь. Коли метал розпікався, тоді на протягнуті руки ідола батьки добровільно клали дітей у жертву. Вбивство власної дитини прирівнювалось до найвищої жертви сатані. Дитина несамовито кричала і щоби заглушити стогони і крики дітей, жерці грали на музикальних інструментах, співали і танцювали. Цю музику можна прирівняти до теперішнього важкого року, а поведінка людей була подібна до теперішнього відпочинку людей у вечірніх клубах. У цих клубах музика не дає можливості чути одні одних і до цього додається п’янство, наркотики і розпуста. У музиці важкого року люи так само не чули себе біля бога багатства – Молоха.

І тому аборти можна розглядати як несвідоме ідолопоклоніння: несвідоме прикликання диявола, а він завжди і нерозлучно находиться з такими людьми.

Жодна тварина, ані змія, ані комаха чи птаха не знищують своїх дітей, а цивілізована і просвічена людина перевищила їх в жорстокості.

Аборт – це жорстоке вбивство, яке залишає людину можливості бути похованою у землі і навіть стати християнином та отримати вічне життя. Вбивство заради вигоди – це саме найстрашніше падіння людини. Війна – це велика біда, бо там втілюється сатанинська енергія гріха, що накопило людство. На полі бою вбивають ворога і самі загибають А тут родичі вбивають беззахисну своїх дітей і поступають гірше за бандита чи розбійника. Бандит чи розбійник ризикують перед законом, а тут закон мовчить і вбивця наперед оправданий думкою сучасного ліберального суспільства. Багато ораторів говорять про патріотизм і своїй любові до Батьківщини та навіть партії так називають, але Батьківщина – це насамперед люди. Батьківщина – це не тільки минуле, це теперішнє і майбутнє. Ті родичі, котрі вбивають дітей, вбивають майбутнє своєї країни. Вони ведуть геноцид проти власного народу.

Висновки. Вбивство дітей – це кровавий дощ, котрий не перестає йти безшумно вдень і вночі, ллється на землю у всі чотири пори року. Все ж таки у християнському храмі є чимало вірних братів і сестер, котрі залишаються вірними Богові і Церкві і приклад яких нам варто наслідувати.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати твоя» вибач нас за вчинені аборти.

Господи, вимий нашу гріховну у благодаті покаяння і прощення.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

1 травня 2021 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді