Слово владики Василія (Івасюка) на святі української молоді “Україна понад усе”

Дорога українська молоде! Шановна інтелігенціє. науковці, а також всі присутні вітаю вас пасхальним християнським привітом «Христос Воскрес!».

Найперше щиро дякую за можливість звернутися до молоді і всіх присутніх, коли вшановуємо і вивчаємо важливість діяльності Василя Стефаника, Івана Франка, Андрея Шептицького у контексті культурно-історичних процесів ХІХ – початку ХХ століть. В історії відомо Руську Трійцю, Покутську Трійцю, а цих три особи свого часу торкнулися Коломиї – столиці Покутського краю.

Всі троє вони жили в одну історичну епоху так, як і ви нині переживаєте складні новітні часи. Їх формувала УГКЦ, а ви зараз маєте стільки церков, що треба добре розібратися у своїй вірі. Найважливіше всі вони шукали шляхів «як будувати рідну хату» і як для них так і для сучасних молодих людей «Україна понад усе».

Приємно, що після Майдану червоно-чорний прапор, із яким ішли за Україну козаки й вояки УПА, нині символізує новонароджену українську націю. Гасла, котрі казали наші предки, «Слава Україні! Героям слава!», «Україна – понад усе», «Разом – і до кінця» – не пов’язані з певною особою чи політсилою. Їх повторюють не тільки молоді люди, а й літні люди. І тут пригадуються слова з відомої пісні Софії Ротару «Одна калина»:

«Одну калину за вікном

Одну родину за столом

Одну стежину щоб додому йшла сама

Одну любов на все життя

Одну журбу – до забуття

І Україну, бо в нас іншої нема».

Ось таку Україну – Родину від батька й до сина необхідно допомогти будувати молодим людям.

Нехай Коломийська Пресвята Богородиця «Це Мати Твоя» буде матір’ю нашої української молоді.

Господи, благослови всіх учасників нашої всеукраїнської конференції, а особливо нашу молодь на творчі пошуки для добра України і на славу Божу.

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

16 травня 2019 року Божого

м.Коломия

 

 


Послання і проповіді