Слово владики Василія (Івасюка) на Страсній утрені

«Слава ж страстям Твоїм, Господи!»

(Страсна утреня).

Дорогі в Христі браття і сестри! Нині ввечері ми вислухали величну й сумну історію євангелистів про хресні страждання, смерть і похорон Господа нашого Ісуса Христа.

І). «Слава ж страстям Твоїм, Господи!». Євангелист Лука так описує враження від мук Христових цікавих людей: «Всі люди, що були збіглися на те видовище, побачивши, що сталось, поверталися (додому), б’ючи себе в груди» (Лк. 23:48). І що можемо додати своїми немічними словами до страждань Ісуса? Напевно, тільки одну молитву до милосердного Христа Спасителя, щоб наші сльози Він приймав, як викуп за наші гріхи. Гріхи – це наші цвяхи, котрі повсякчас вбиваються в тіло Спасителя.

Повертаючись нині додому з храму, споминаємо муки Христові, страждання і смерть Єдинородного Сина Божого, що став чоловіком. Почуття жалю викликає в нас історія страстей Христових і необхідність прощати людей, щоб самому отримати прощення. Прощенням наповнений цілий земний тернистий шлях Ісуса Христа, котрий вміщає в собі наші терпіння, відкриваючи кожному з нас ворота спасіння.

Життя дуже коротке, щоб прокидатися вранці з наріканням на людей і на цілий світ. Тому любіть тих, хто відноситься до вас з повагою, пробачайте тим, хто не правий, і знайте, що все в цім житті швидко минає…

Нехай хрест на вашому серці охороняє вас від усякої неправди, спокуси і темряви світу цього. Над усім нехай палає почуття безмежної любові Божої до нас і до всього світу. Апостол Іван каже: «Бог так полюбив світ, що й Сина свого Єдинородного віддав на смерть, щоб кожен, хто вірує в Нього не загинув, а мав би вічне життя» (Ів. 3, 16).

Божа любов до себе і до ближнього приходить у цей Страсний тиждень до наших домівок і зумовлює обняти один одного: брат брата, сестра сестру, мама дитину, діти батьків і навіть своїх ворогів простити, бо це є Великдень. Тоді не так страшно буде прийняти муки і терпіння та померти за український народ і Церкву Христову. Кожний, хто вірує в Ісуса розіп’ятого на хресті, має життя вічне.

Висновки. «Слава ж страстям Твоїм, Господи!». Єдиний спосіб відновити в нашім народі силу свого рідного вільного і відповідального життя, любов до Батьківщини України – це згадати своїх предків, наших святих, блаженних та Героїв Небесної сотні й увійти з ними в духовне єднання і раз назавжди зрозуміти чиї ми діти та ким за що закуті.

Нехай Пресвята, Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе українському народові пройти переможно свою хресну дорогу.

Господи, скріпи віру нашої молоді та благослови їх доброю долею, а українських воїнів щасливо повернутися переможно з війни.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

25 квітня 2019 року Божого

Котедральний собор Преображення Хрестового м. Коломиї


Послання і проповіді