Слово владики Василія Івасюка на освяченні стадіону у с.Вільхівці

«Хіба не знаєте, що ті, які біжать на перегонах,

біжать усі, але лиш один бере нагороду?

Біжіть так, щоб її осягнути» (ІКр.9:24)

 

Вступ. Шановні представники місцевої, районної й обласної влади, наша інтелігенція, вчителі, діти та юнаки, спортсмени, гості і запрошені вітаю вас християнським привітом «Слава Ісусу Христу!». Відкриття й освячення новозбудованого стадіону, фестини, свято врожаю і хліба – це дуже важливі події у житті нашого села Вільхівці.

І). Святе Письмо і спорт. Професійний спорт – це картина, котра відображає духовні істини. У Новому Заповіті маємо багато посилань на спорт й атлетичні досягнення. Господь бажає повчити нас про значення професійного спорту.

Апостол Павло писав до жителів багатого міста Коринту і пояснював Слово Боже на основі спортивних досягнень. Кожних чотири роки в цьому місті проходили спортивні змагання. Сюди приїжджали з цілого світу подивитися на спортсменів і слідкувати за ходом змагань. Оскільки Коринтяни знали багато про професійний спорт, тому апостол Павло вирішив використати їхні знання про спорт, щоби навчити їх наступним духовним правдам:

А). Бігти, щоби отримати небесну нагороду. Спортсмен повинен прикласти найбільші зусилля, щоби виграти. Так само християни повинні прикласти найбільші зусилля в поширенні Євангелія, щоби отримати нагороду на небесах.

Б). Стриматися від усього, що заважає ввійти у Царство Боже. Спортсмени для отримання стримуються від багатьох речей, котрі є дозволені і не гріховні для інших людей. Подібно християни оминають все, що перешкоджає поширювати Євангеліє для вічної слави.

В). Всі зусилля спортсменів направлені на отримання нагороди. В стародавні часи спортсмени не отримували медалі, але отримував лавровий вінок тільки один чемпіон. Не було других і третіх місць. Переможець отримував найбільшу славу до того часу, поки наступним чемпіоном ставав інший. Зусилля християнина будуть нагороджені вічною славою у небі і ніхто вже з неба його не забере.

І далі апостол Павло каже, що коли хто бореться незаконно, то не отримає лаврового вінка (пор.ІІТим.2:5). Іншими словами, хто у спорті грубо порушує правила стає дискваліфікованим. Так само той, хто порушує Божі правила, записані на сторінках Святого Письма, то не ввійде до Царства Божого.

Більшість футболістів, виходячи на поле, кладуть на себе знак святого хреста. Одного разу під час світового матчу хтось кинув на поле кусочок хліба. Тоді аргентинський футболіст Мессі підняв його, поцілував і віддав назад. Отже, спорт – це ефективний інструмент для проголошення Євангелія. Освячення новозбудованого стадіону «Чайка» у с.Вільхівці, Городенківського району нехай допоможе через спортивні змагання поширювати науку Господа нашого Ісуса Христа й отримати нетлінну нагороду. Дуже гарне поле, добре освітлення, то тут можна буде вільно і максимально залучати наших дітей до спорту, бо створені для цього найкращі умови.

Висновки. «Біжіть так, щоб її осягнути» (ІКр.9:24). Футбол вимагає читати, вчитися, переймати досвід і перемагати командою. Загальний футбольний інтелект має сприяти зростанню  моральних цінностей. Коли співають гімн держави тоді футболісти кладуть на плече один одному руки, як символ єдності духу, взаємодопомоги та підтримки. Кожний футболіст має знати Гімн своєї держави.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи дай здоров’я спортсменам, щоб прапор перемоги часто піднімала наша команда на стадіоні «Чайка».

Господи, благослови доброчинців і нашу молодь добрим здоров’ям так, щоб спортивними перемогами ми продовжували будувати Україну.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий архиєрей Коломийської єпархії

 

25 серпня 2019 року Божого

с. Вільхівці


Послання і проповіді