Слово владики Василія (Івасюка) на Фестивалі обдарованих дітей

31 Травня 2019 - Послання і проповіді
Вступ. Талант – це унікальний дар людині від Бога. Іншими словами, це уміння робити щось з особливою майстерністю, філігранно, краще від інших.
І). Святе Письмо. Святий Павло у своєму посланні до Коринтян каже, що «є і між дарами різниця, але Дух же той самий; Кожному дається виявлення Духа на спільну користь. Одному (…) слово мудрости; іншому віра у тім самім Дусі; іншому дар зцілення (…); іншому силу творити чуда; іншому дар пророкування; іншому розпізнавання духів; іншому різні мови; (…) А все це чинить один і той же Дух, що розподіляє кожному, як він хоче (1Кор 12.4 -11). І далі продовжуємо читати у посланні апостола Павла до Римлян читаємо «Кожний із нас нехай намагається догодити ближньому: на добро, для збудування» (Рим 15,2). Це ідеальна підказка, щоби замислитися, які риси ви помічаєте у собі, які домінують, а які ви хотіли б розвинути? Це добрий крок на шляху до самопізнання і використання себе для служіння ближнім.
ІІ). Талант – то крапля здібностей і море праці. Цей влучний вислів належить відомому українському письменникові Григору Тютюннику. Саме він ще за життя скуштував і солодкий смак слави, і як непросто жити з унікальним даром від Бога. Тим більше – працювати над тим, аби талант цей розвинути, філігранно відточити, вміти застосувати…
Талант завжди родом із дитинства. Кожна людина народжується із зернятком у руці. Тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Талант може проявитися в різних сферах людської діяльності – в галузях музики, літератури, природничих наук, техніки, спорту, в організаторській і педагогічній діяльності, в різноманітних видах виробництва. До когось це приходить вже в дитячому віці, отже, завдання батьків, вихователів, вчителів – допомогти дитині розвинути свій дар, скористатися своєю унікальністю з користю для себе та оточуючих.
Творіння талановитих людей не підвладні часу. Герой роману Павла Загребельного «Диво» мав незвичне й прекрасне ім’я – Сивоок. Письменник хотів сказати, що цей хлопець бачить світ не такими, як у всіх, очима. Втративши родину, пройшовши крізь складні випробування, Сивоок повернувся на рідну землю і збудував храм, який досі височіє на пагорбах вічного Києва, – Софійський собор.
Висновки. З усього сказаного можна зробити висновок, що для справжнього таланту не важливо, де знаходиться людина. Головним є бажання і прагнення реалізувати цей дар, спрямувати його на радість і щастя.
У світі все повязане так, що одне явище спричиняє появу іншого. Якщо існує яблуко, значить існує дерево на якому воно виросло. Наша школа – це дерево, на гілках якого ростуть плоди науки – його учні, які живляться мудрістю вчителів, а виростаючи стають справжніми громадянами України.
Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе нашим талановитим дітям розвинути свої здібності.
Господи, благослови дитячі таланти Коломийщини.
Благословення Господнє на вас!
+Василь Івасюк
Єпарх Коломийський
31 травня 2019 року Божого
м.Коломия