Слово владики Василія Івасюка на 32 річницю виведення радянських військ з Афганістану

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців!

Сьогодні всі ми відзначаємо 32 річницю виведення військ з Афганістану. З кожним роком історія все далі і далі віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Героїчні приклади мужності і вірності військовому обов’язку продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, одягнених у солдатські шинелі!

Війна в Афганістані принесла смерть у тисячі українських родин. Понад 160 тисяч українців пройшли дорогою цієї війни, більше 3 тисяч додому так і не повернулись, а ще понад 8 тисяч отримали поранення! Найціннішим є людське життя! Леонардо да Вінчі влучно сказав: «Життя є великий дар. І той, хто його не цінує, дарунка цього не заслуговує».

За кожним воїном-афганцем – свій життєвий подвиг, своя доля. Хтось повернувся цілий і неушкоджений, а хтось – скалічений. Афганістан – став синонімом людського лиха: палюче сонце зранку, спекотний вітер – афганець, пісок, що не дає дихати, і завжди хочеться пити. І в цій суворості народжувалися вірші, які згодом ставали піснями.

О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармати.

Ветеранів Афганської війни будемо пам’ятати і виявлятимемо розуміння, бо війна для них триває досі: у спогадах, снах і думках. Їм не треба співчуття. Їм потрібне розуміння. Любов до України не закінчується. Так нині діти наші стають також ветеранами. Про це повинен знати кожен і про це повинні пам’ятати всі.

Єднаймось матері усього світу!

Єднаймось проти зброї і війни!

Хай сміються під сонечком радісно діти.

Хай живими залишаться Ваші сини…

В день Стрітення Господнього молимося за душі полеглих братів в Афганістані і за теперішніх захисників Батьківщини! Бажаю вам і вашим родинам добра, миру, міцного здоров’я, наснаги, злагоди на довгі літа! Живі заслуговують пошани, а загиблим земля хай буде пухом і вічная пам’ять!

Вшануймо пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

15 лютого 2021 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді