Слово владики Василія (Івасюка) до шкільної молоді і випускників

«Мій сину, з думки пізнається мудрість, а освіта – з мови язика» (Сир.4:24). Радість свята останнього дзвоника сповіщає всім про отримані знання та відповідну освіту випускниками шкіл, співаючи їм прощальну пісню. В цей особливий травневий день весна вітає на подвір’ї учнів своїх шкіл. Музика, квіти, щасливі посмішки – все променіє радістю. Свято останнього дзвоника – це празник краси, молодості і натхнення. В цей день приходить багато гостей: схвильовані батьки, численні друзі, знайомі і колишні учні. Учням бажають добра і щастя, віри, надії та любові. У свою чергу школярі дякують рідним учителям за знання і турботу, за розуміння і терпіння; дякують теплими словами, щирими віршами, дзвінкими піснями.

За традицією, до школярів приходить духовний пастир. Він благословить учнів на успішні екзамени і гарний відпочинок під час канікул, щоб зростали духовно та з новими силами поверталися до рідної школи у вересні. Директор вручає подячні листи і ви починаєте готуватися до здачі екзаменів та ЗНО, а молодші класи спокійно йдуть відпочивати.

Висновки. «За правду борись аж до смерти, тож за тебе й Господь Бог змагатиметься» (Сир.4:28). Наслідуючи Пречисту Діву Марію та всіх святих, знаходимо важливі вказівки, як вам спільно будувати мости любові, уникаючи мурів роз’єднання. Люди є дуже дивними особами, бо роблять один одному прикрості, а прощення просять у Бога. Багато з них носять хрестик на шиї, а в душі нулик. Тому пропоную вам звернути увагу на шість правил життя: перед тим як молитися – повірте; перед тим як сказати – послухайте; перед тим як витратити – заробіть; перед тим як написати – подумайте; перед тим як здатися – спробуйте; перед тим як померти – живіть.

Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи вам зрозуміти Божий план у своєму житті та по-християнськи його виконати.

Господи, благослови нашу молодь щирою молитвою знайти своє покликання в житті, яке дається тільки один раз!

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

31 травня 2019 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді