Слово владики Василія (Івасюка) до кандидатів у народні депутати

«Якби ж то ти вважав на мої повеління!

Щастя твоє було б, мов річка,

А справедливість твоя – як хвилі в морі»

(Іс. 48:18)

Вступ. Вибори – це дуже важливий демократичний момент свобідного волевиявлення громадян. Прийдешні вибори до Верховної Ради України (ВРУ) 21 липня 2019 року мають величезну значимість для подальшого розвитку нашого суспільства, а навіть для існування незалежної Української Держави.

І). Святе Письмо про вибори Ізраїльського народу. Наша поведінка під час виборів є надзвичайно подібна до того, що його мусів зробити ізраїльський народ біля гори Синай, після виходу з Єгипетської неволі. Вийшовши з неволі треба було народові вибрати один з двох шляхів. Перший – це йти за справжнім Богом, котрий веде через терпіння до Царства Божого. Другий – це йти за золотим телятком, зробленим руками людей, тобто за фальшивим богом, який веде до вічної смерті?!

Ізраїльський народ мав спокусу повернутися назад до Єгипту, назад до влади фараонової і продовжувати вигідно жити у рабстві. Подібно і ми нині так само маємо вагання: йти вперед чи йти назад, бути вільним суспільством чи повернутися назад у рабство? Господь скеровує до нас заклик йти тільки вперед у нашій пасхально-воскресній ході до свободи і ставати вільними та гідними громадянами своєї держави. Блаженніший Святослав у своєму слові до віруючих людей казав: «…заохочую йти до Божої правди, Божих заповідей, навіть якщо цей шлях буде тяжким, сповненим різного роду небезпек і випробувань».

ІІ). Пам’ятка політика-християнина зобов’язує дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності. Церква каже, що народні депутати повинні керуватися моральним законом, захищати гідність людської особи, святість і непорушність людського життя від його зачаття аж до природної смерті, брати участь у написанні справедливих законів, сприяти розвитку всього громадянського життя, забезпечувати належне правове поле для вільної участі в політичній діяльності, безкомпромісно засуджувати й активно викорінювати корупцію, не купувати голоси, поважати свободу сумління і релігії, нести відповідальність перед людьми, використовувати інформаційні канали для свідчення правди, не зловживати владою, в усіх своїх привселюдних висловлюваннях і вчинках керуватися загальнолюдськими нормами моралі та християнськими цінностями і будувати Україну християнською державою. Отже, депутат ВРУ несе відповідальність за народ та державу Україну, Її суверенітет і територіальну цілісність Батьківщини. Вищезазначені критерії усвідомлюють і зобов’язують дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності.

Українці, маючи за плечима славну історію понад тисячолітньої розбудови Держави на християнських принципах віри в Бога, повинні закріпити дотеперішні здобутки на шляху утвердження справді демократичної, справедливої, європейської, соборної України. Нагадуємо, що Господь кличе депутатів до вірності Його законові, який принесе благословення нам і нашим нащадкам. Пророк Ісайя каже: «Якби ж то ти вважав на мої повеління! Щастя твоє було б, мов річка, а справедливість твоя – як хвилі в морі» (Іс.48:18).

Кандидатів до парламенту ВРУ наполегливо закликаємо поводитися чесно, прозоро і відповідально, рішуче відкидаючи негідні засоби ведення виборчої кампанії і представити громадянам програму дій, яку справді можливо виконати, для дієвого захисту суверенітету України і морального, суспільно-політичного та економічного оновлення нашої держави й народу. Наприклад, пам’ятаємо час як один голос на п’ять років коштував 100-150 гривень, а це є 5-8 копійок на день. Один кілограм гречки на п’ять років це є 0,5 грама на день.

Перестерігаємо всіх перед загрозою важкої вади наших виборчих кампаній – корупції, тобто намагання купити голоси виборців чи готовності громадян продати свій голос за якісь короткотермінові матеріальні вигоди, котрі відтак обернуться стратегічною поразкою народних прагнень.

Дім, сім’ю чи державу будує сам Господь за участю доброї волі людини і тому слід пам’ятати на важливі слова: «коли Господь та не будує дому, – дарма працюють його будівничі. Коли Господь не зберігає міста, – дарма пильнує сторож» (Пс. 127:1). Ми закликаємо до усильної молитви за Божу опіку, мудрість і благословення на прийдешні вибори.

ІІІ). Завдання народним депутатам. Блаженніший Любомир Гузар казав, що політика – це найвища ступінь служіння людям. Дивлячись новини по телебаченні та в інтернеті, бачимо дуже поважні виклики перед народними обранцями. Наприклад, не заважайте людям працювати, дозвольте розвиватися малому і середньому бізнесу; безробіття виганяє людей з держави і кожного дня виїжджає на заробітки тисячі людей. Недавно одна з депутаток сказала: «Нам тут добре бо маємо зарплату в чотири тисячі доларів, а людям як жити?». Запитання: «Кому має належати земля держави Україна, коли всі виїдуть, а залишаться в більшості хворі і пенсіонери?». І ще одна «добра новина»: запас лісу в Карпатах вистачить рубати такими посиленими темпами як зараз ще на п’ять років! Іншими словами, це один термін для керівництва державою. І ще дуже багато інших викликів життя кладе перед вами, котрі потрібно вирішувати для добра людини та України. Господь у свій час обов’язково потребує від кожного з вас звіту за депутатське служіння.

Висновки. Папа Іван Павло ІІ казав, що завдання влади – це служити народові. У людини після смерті нічого не залишається, тільки добрі діла записані у душі та властивість передавати людям мир і любов. Тому в часі виборчої кампанії нікого не обмовляйте і не ображайте. Людям показуйте свою програму, що саме ви зробили, що робите і що в своїх планах ще маєте зробити. Збережіть своє духовне обличчя християнина і людяність у відносинах під час боротьби у виборчій кампанії.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи пройти через ці вибори шляхом миру, істини та справжньої свободи.

Господи, благослови боголюбивий український народ вибрати достойних кандидатів до ВРУ. Прикликую на всіх кандидатів у депутати благословення всемогутнього Бога – Отця, і Сина, і Святого Духа! Амінь.

 

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської Єпархії

 

4 липня 2019 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді