Слово владики Василя (Івасюка) на Хресній дорозі за участю студенстської молоді

«Господи, а до кого ж іти нам?

Це ж у тебе – слова життя вічного!»

(Ів.6:68)

Вступ. Хресна дорога допомагає побачити молодим людям терпіння Сина Божого у терновому вінку й саме у Нього шукати «слова життя вічного!».

І). Бог – це ваш вічний Отець! Месії дане ім’я «хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано; (…) і дадуть йому ім’я (…), сильний Бог, Отець довічний, Князь миру» (Іс. 9:5). Дивно бачити, що слова «Син» і «Отець» стоять поряд та відносяться до однієї особи. В цьому пророцтві відображене серце Бога і серце Отця. Бог хоче завжди бачити нас дітьми і бажає бути вічним Батьком для нас. Бог завжди був, є і буде вірним Отцем і постійно знаходиться поруч з вами і ніхто не здатний Його замінити!

Ваш досконалий Отець знає, що для вас краще і з радістю дасть вам все необхідне. В Святому Письмі сказано: «Тож коли ви, злі бувши, вмієте давати дітям вашим добрі дари, оскільки більше Отець ваш, що на небі, дасть дари тим, які його просять» (Мт. 7:11). Дійсно, Бог є вашим добрим Батьком, а тому просіть у Нього добрі дари!

ІІ). Хресна дорога – це шлях терпіння людини. Життя – це щоденна боротьба між добром і злом. Кожний крок, зроблений людиною назустріч поставленій меті і кожне зусилля над собою — це наближення до перемоги. Не терпляча людина бажає мати все і відразу, а тому рідше досягає поставленої мети. Отримати бажаний результат — це терпіння і щоденна важка праця над собою. Не кожна молода людина може терпіти і старанно йти до поставленої мети. Практика показує, що терплячі люди майже завжди отримують бажане. Вони вміють вичікувати вдалого моменту і не біжать у світ за очі. Терплячі люди вміють зважити всі «за» і «проти», визначити план дій та зробити правильні висновки. Вміння терпіти допомагає правильно спланувати шлях до перемоги.

Приклад. Хрещення Київської Русі за Володимира Великого мало неуспішні спроби. Спершу великий князь намагався згуртувати руський народ навколо єдиного язичницького бога — Перуна, але цей крок не вдалось втілити в життя. Не втрачаючи терпіння, Володимир Великий все ж таки добився свого й охрестив Київську Русь у 988 році, що вивело державу на європейський рівень. Отже, терпеливість — це запорука успіху навіть тоді, коли весь світ стає проти тебе.

ІІІ). Лист терплячого Бога з Хресної Дороги до молоді Коломийської єпархії. Молоді люди, що ви знаєте про Бога? А Господь звертається до вас словами зі Святого Письма. Їх треба уважно вислухати, прийняти і тоді вони змінять ваше життя, бо йдуть вони від серця Бога Отця до вашого сумління. Бог Отець є вашим Батьком, якого ви завжди прагнули мати. Ось витяги зі Старого і Нового заповітів, котрі складають лист Бога до молодих людей. Господь звертається до тебе: Моя дитино! «Знаєш мене, коли встаю і сиджу я. Думки мої здаля розумієш. Чи ходжу я, чи спочиваю, ти добре бачиш; тобі відомі всі мої дороги. Бо ще нема й слова на язиці у мене, а ти, Господи, вже все знаєш» (Пс.139:2-4). Я знаю скільки часу проводиш в інстаграмі і телеграмі. Кожна волосина на твоїй голові порахована. «І сотворив Бог людину на свій образ» (Бт.1:27). «Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе» (Єр.1:5). «ти мене виткав в утробі моєї матері» (Пс.139:13). Про мене говорять неправдиво ті, хто ніколи мене не знав (пор.Ів.8:41-44). Я не далекий і не гнівливий, а навпаки, Я є досконалим вираженням любові (пор.1Ів.4:16). «Дивіться, яку велику любов дарував нам Отець, щоб дітьми Божими звалися. Ми і є ними» (1Ів.3:1). Я пропоную тобі значно більше, аніж може запропонувати твій земний батько (пор.Мт. 7:11). Бо Я – досконалий Батько (пор.Мт. 5:48). Усякий добрий дар, який ти отримуєш, він з Моєї руки (Як. 1:17). Бо я потурбуюсь про тебе і задовольню усі твої потреби (Мт. 6:31-33). Мій план щодо твого майбутнього завжди був сповнений надії (Єр. 29:11). І оскільки я люблю тебе вічною любов’ю (Єр. 31:3). То ніколи не припиню робити тобі добро (Єр. 32:40). Я хочу показати тобі великі і дивовижні речі (Єр. 33:3). Я здатний зробити для тебе більше, аніж ти здатний уявити (Еф. 3:20). Бо я найбільший Втішитель (2 Сол. 2:16-17). Я – Батько, який потішить тебе в усіх твоїх труднощах (2 Кр. 1:3-4). Я близько, коли тобі важко на серці (Пс. 33:19). Одного дня я зітру з твоїх очей кожну сльозу (Од. 21:3-4). Я – твій Отець, і люблю тебе так само, як власного Сина Ісуса (Ів. 17:23). Бо в Ісусі я об’явив мою любов (Ів. 17:26). Він є точним відображенням мене (Євр. 1:3). Він прийшов показати, що Я за, а не проти тебе (Рм. 8:31). І сказати тобі, що я не підраховую твоїх гріхів (Кр. 5:18-19). Ісус помер, щоб ми з тобою могли примиритися (2 Кр. 5:18-19). Його смерть стала кінцевим вираженням моєї любові до тебе (1 Ів. 4:10). Якщо ти приймаєш дар мого сина Ісуса, то приймаєш і мене (1 Ів. 2:23). І більше ніщо не відділить тебе від моєї любові (Рм. 8:38-39). Тому запитую тебе: «Чи будеш ти моїм дитям?» (Ів. 1:12-13). Я чекаю на тебе (Лк. 15:11-32). З любов’ю твій Батько і Всемогучий Бог.

Висновки. «Господи, а до кого ж іти нам? Це ж у тебе – слова життя вічного!» (Ів.6:68). Дякую вам, дорога молоде, за участь у хресній дорозі! Нехай на дорозі вашого життя, завжди вас супроводжує Коломийська Пресвята Богородиця «Це Мати твоя!». Любіть та слухайте Її. Вона навчить вас радіти життям і бути апостолами Євангелія, насамперед серед ваших ровесників. Вашою духовною поживою нехай буде Євхаристійний Хліб. В усіх труднощах вашого молодого життя повторюйте визнання віри дуже простими словами: «Господи, а до кого ж іти нам? Це ж у тебе – слова життя вічного!» (Ів.6:68). Не бійтеся! Тоді Христос буде вашою силою.

Пам’ятайте, що Церква вас дуже любить і дивиться на вас, як на молодь котра любить Бога й Україну. Ваша терпеливість — це важлива риса на цій хресній дорозі до успіху. І навіть тоді, коли весь світ стає проти тебе, пам’ятай: терпіння — одна із запорук твого успіху.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи молодим людям невтомною працею і терпеливістю завжди йти за Ісусом.

Господи, скріпи віру і благослови молодих людей доброю долею та любов’ю до нашої держави України.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

24 квітня 2019 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді