Слово владики Василя (Івасюка) на Хресній дорозі у храмі св. Арх. Михаїла м.Коломия

«Народ мій гине через брак знання» (Ос.4:6)

Вступ. Хресну дорогу жертвуємо за навернення нашого народу і мир в Україні. Вклоняючись животворящому хрестові з піснею на устах «Хресту твоєму поклоняємось Владико!», просимо Господа допомогти нести наш особистий хрест і хрест нашої держави.

І). Святе Письмо повчає людей про терпіння. Пророк Осія каже нині до нас: «Слухайте Слово Господнє», [діти України], «бо в Господа суд із мешканцями краю: нема бо правди, ані милосердя, ні знання Бога в краю. Невірні клятьби, брехні, душогубства, крадіж та перелюби! (…), кров ллється без упину! Ось чому край сумує, і кожний, хто живе в ньому, знемагає разом із звіром у полі й птахом у небі, ба й риба в морі гине. А все ж таки нехай ніхто не докоряє, ніхто не ганить; до тебе бо, священику, у мене справа!» (Осія 4:1-4).

Священик проповідує у храмі, але слухати науки прощення, покаяння і послуху з проповідниці мало хто хоче. Люди хочуть чути щось добре і похвальне з екрану телевізора – голубого змія або з інтернету – від тайного шиплячого змія анаконди. Одначе, перехожі на вулиці не знають справжніх причин спільного горя народу. Лікар завжди каже справжню причину хвороби, але не похвалу від нього.

Перша причина це – прокльони і матюки. Їх дуже часто можна почути на вулицях міста від молодих людей, жінок і чоловіків. Скажіть до своїх дітей і сусідів, щоб не проклинали землю на якій живуть, бо її треба передати у спадок наступним поколінням. Не оскверняйте святу землю недостойними словами! Ми всі є свідками нині, як через ці гріхи з карти України зникають цілі села і міста.

Друга причина це – брехня й обман. Саме ці гріхи зупиняють благословення землі і, живучих на ній людей. Ви прийдіть на авторинок і побачите велику кількість старих машин у дуже доброму стані, без жодної аварії і ремонту.

Прийдіть на продуктовий ринок і вага буде підкручена на 50 чи 100 грам. Продавці, краще напишіть більшу ціну мінус обман і так продавайте товари. Виходить, що не можна, бо товар мусить коштувати дешевше плюс обман. Приклад. Одного разу найманий чоловік доробився матеріального статку і почав сам випікати хліб. У свого колишнього господаря купив кілограм цукру і ним важив випечений хліб. Одного разу прийшов до нього товариш з претензіями, що хліб важить 900 грам. Пекар відповів, що він саме в його магазині купив кілограм цукру і так зважує хліб. Виходить майже всюди обман.

Третя причина – це убивство. Війна в Україні за рік забирає кілька тисяч людей. Порівняйте, що від теперішніх спиртних напоїв, серед яких добра частина фальсифікату, щорічно гине п’ятдесят тисяч чоловік і ніхто про це не говорить, бо спиртні напої нема куди подіти. Опісля зелений змій залишає після себе п’ятдесят тисяч дітей сиріт і п’ятдесят тисяч жінок вдовиць.

На виїзді з Коломиї в напрямку Шепарівців, вище храму Благовіщення, над дорогою розміщений напис: реклама пива заборонена, бо ми рекламуємо м’ясо.

Четверта причина – це перелюби. Чоловіки, збираючись разом, хваляться як вони обдурили жінку чи дівчину, а жінки хваляться одна одній, як вони обманули чоловіка чи хлопчика. Далі продовжують хвалитися які порногафії показував їм шиплячий змій в інтернеті та які беззаконня пізніше самі творили. Бог це бачить і тому судиться зі землею на якій проживають люди так, що вона починає плакати і не дає свого належного плоду.

П’ята причина – екологічна. Вчиняючи моральні гріхи, люди не шанують землі на якій живуть і починають бездумно спалювати траву, воду отруювати, продукти виробляти з хімічно-шкідливими добавками, повітря занечищують, а Божі і церковні заповіді та пости дотримують рідше. Вигоріла земля – це так, як жінка, котра зробила аборт: вона може родити, а може вже назавжди бути безплідною. Як наслідок діти народжуються вже хворими, котрих вже від народження починають інтенсивно лікувати.

У наших поріділих лісах звірів важко побачити, бо двадцять мисливців за одним зайцем бігають з оптичним прицілом. Риби у річках та озерах поважно зменшилось. Великі площі лісів щодня вирубуються, залишаючи нам сотні гектарів спустошеної землі в горах. І зверху все це щедро накриває радіація від наших АЕС. Україну, землю молоком і медом текучу, робимо непридатною для життя наших дітей. За це від гніву Божого ніхто не втече!

Шоста причина – послух і покаяння. Христос через Матір-Церкву пригадує кожній людині необхідність в її житті послуху, прощення і покаяння! Пророк Осія кричить до священиків: «Народ мій гине через брак знання» (Ос.4:6). Народ за допомогою духовенства повинен змінити своє грішне життя – на праведне. На жаль, люди вже не слухають здорового і правдивого слова, мало читають Святе Письмо, мало моляться та звинувачують у всіх гріхах навіть священиків. І тому покаяння треба вимагати від себе, від ближнього, від сусіда, від жителів села, від жителів міста, від нашої молоді, від подружжя, від влади, від духовенства і всього народу. Гріхи занечищують душу, а погані діла – землю. Душа, життя і земля – все це дарунок від Бога людям. І за їх знищення Бог судиться із народом, котрий населяє цю землю за грішне її використання. Страшно впасти у руки Бога живого, а тому визволення приходить тільки через прощення і покаяння.

Матюки і прокльони обезлюднюють нашу землю, а де будуть жити діти та онуки. Брехня й обман, перелюб і вбивство, п’янство і злодійство – безжально знищують суспільство. Через гріхи маємо у нас інфляцію, бездоріжжя по всій країні, сфальсифіковані продукти і країна перебуває у стані довгої війни. Говорити цю правду людям нині – означає любити свій народ і бути добрим пастирем та лікарем.

Висновки. «Хресту твоєму поклоняємось Владико!». Пророк Осія звертається до нас словами: «Народ мій гине через брак знання» (Ос.4:6). І далі Господь попереджає нас, «що буде з народом, те й із священиком» (Ос.4:9) буде. Священики показуйте особистий приклад праведного і святого життя та заступіться за наш народ, пояснюючи людям, що не можна жити суцільним обманом, вбивствами, беззаконнями й великою кількістю абортів у медичних закладах. Бог змилується над нашою землею, бо Він любить всіх, але прощає тільки тих, хто розкаюється.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе нашому народові покаятися і почати праведне життя.

Господи, благослови Україну та переміни твій гнів на милість.

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

5 квітня 2019 року Божого

м.Коломия


Послання і проповіді