Слово на посвяченні фонтану у центрі м.Городенка

«Пресвятая Богородице спаси нас»

Улюблені в Господі браття та сестри, представники влади, всі жителі й гості міста Городенка! Нині святкуємо День іменин нашого міста, якому минає 500 років з часу першої письмової згадки у 30 річницю Дня Незалежності України та 255 років з дня посвячення храму Успіння Пресвятої Богородиці.

І). Посвячення фонтану в центрі Городенки – це важлива подія для всіх, хто народився і виріс тут, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди та працює у цьому місті.

Навколо нього зібралися люди різних релігійних і політичних поглядів та переконань. В центрі нашого міста знаходиться живий фонтан, а навколо нього зібралися люди. Подібно навколо відродженої України, як біля новозбудованого фонтану, зійшлися люди. У Неділю Самарянки читаємо Євангеліє, що Христос дасть людям ріки води живої, так само і вода з фонтану нагадує про Божі благодаті, котрі течуть у життя вічне.

У день Успіння Пресвятої Богородиці дивимося на Діву Марію, а Вона споглядає на нас і бачить наші чвари, родинні негаразди, бачить війну та неспокій, але бачить також життя і радість дітей та молоді.

Скеруймо наші погляди на Константина Великого. Він пішов у бій з ворогами під військовими хоругвами, на яких був зображений святий хрест. Цим знаменом Хреста він здобув перемогу!

Україно, і Ти «цим знаменем переможеш!». Нині наша держава веде війну з ворогом-сусідом, котрий напав на нас. Гинуть молоді хлопці і дівчата. Церква пропонує і дає свій прапор – це святий хрест, котрий є спасінням для християн цілого світу. Кожний народ має свій національний прапор і святкує кожну перемогу під своїм стягом. Для нас є один символ і один прапор та другого не може бути – це синьо-жовтий стяг!

У пісні Олександра Пономарьова «Прапор України» є такі слова:

«Слава Україні! Україні слава! Всім Її героям, дітям всім Її!

Підіймемо гордо ми над головами Прапор України, прапор рідної землі!»

Російсько – українська війна виявила великі чесноти воїнів-українців, котрі боронять свою землю. За важких умов наші воїни ціною незчисленних втрат змогли захистити свій дім і Батьківщину. Ось під українським синьо-жовтим національним стягом ми підійшли до святкування Ювілейної тридцятої річниці дня Незалежності України.

ІІ). Наша Батьківщина – Незалежна Україна.

Володимир Сосюра у своєму вірші пише так:

Любіть Україну, як сонце, любіть,    як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,    любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,    вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну.

Святкування Ювілею 30-річчя Незалежності України зобов’язує бути відповідальними перед Богом, теперішніми та прийдешніми поколіннями.

Наше завдання і покликання – відкрити кожному українцю основу Незалежної України – духовну батьківщину, тобто Боже Слово. І це – завдання усієї Церкви скрізь, де б вона не перебувала. Боже Слово – немов та колиска, духовне лоно, з якого ми народилися на світ посеред інших народів. Святе Письмо повертає нас до Отчого Дому, де безнастанно з вічності звучить люблячий голос нашого Небесного Отця.

Письменник Андрій Чайковський в листі до митрополита Шептицького висловлював своє переконання: «Наймогутніший той народ, у котрого на столі першою прикрасою є Святе Письмо. Не розумію просвіти без сего, не розумію культури.». Наш праведний митрополит Андрій Шептицький іде ще далі, бо його побажанням було «читання Святого Письма кожного дня, хоч би на хвилинку, стало звичаєм кожної християнської родини».

Спочатку було Слово, а потім сталося діло. Іншими словами, спочатку була щира молитва народу і терпіння десятків мільйонів у концтаборах, а потім повстала Незалежна Україна. І це зобов’язує кожного жителя України щоденною, чесною працею перетворювати нашу країну на успішну і процвітаючу державу. Ірина Федишин співає так:

Це моя земля! Це моя країна!

Тут моя сім’я! Тут моя родина!

Це ліси, поля, гори й полонини,

Рідна ти моя Україна!

Висновки. Україно, і Ти «цим знаменем переможеш!». Нехай святиться ім’я Твоє, Господи, в Україні. Молимось Тобі, Боже Наш, за звільнення територій України від агресора під синьо-жовтим прапором, а від гріха – святим хрестом. Хрестом і синьо-жовтим знаменем переможемо!

Відновлення незалежності – це нова точка відліку нашої Батьківщини, яка починається з власної незалежності. Нехай фонтаном Божих благодатей б’ють з наших сердець доброта і милосердя та любов до Бога і ближнього. Господи вислухай наші молитви через заступництво Пресвятої Богородиці. Ангела хоронителя Україні і нашим воїнам. З днем народження, моя Україно! Амінь.

Благословення Господнє на вас! Амінь.

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії.

28.08.2021 р.Б.

м. Городенка


Послання і проповіді