Слово кир Василія Івасюка на початку Собору Коломийської єпархії “Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви”

«Устань, візьми дитятко і його матір,

і втікай в Єгипет» (Мт.2:13).

Вітаю всіх учасників єпархіального Собору Коломийської єпархії християнським привітом «Слава Ісусу Христу!».

Слова Святого Письма «Устань, візьми дитятко і його матір, і втікай в Єгипет» (Мт.2:13) описує як Пресвята Родина – Йосиф, Марія і маленький Ісус стали емігрантами з Галилеї до Єгипту. Вони втікали від розлюченого царя Ірода, котрий хотів їх вбити (пор.Мт.2:13-18). Нині світ дуже глобалізований і люди виїжджають в різні куточки землі у пошуках кращої долі. Стан таких людей описують три важливі слова, а саме: еміграція, імміграція та міграція. І для нашої подальшої праці слід розуміти, що вони означають.

Еміграція – це виїзд людини з країни в якій вона проживала. Особи, які переселилися за межі країни, називають емігрантами.

Імміграція – це в’їзд людини в іншу країну. Люди, які переселилися в країну називаються іммігранти.

Міграція населення – це переселення, тобто механічні переміщення людей через кордони тих чи інших територій зі зміною місця проживання назавжди або на більш-менш тривалий час. Люди, які вчиняють міграцію, називають мігрантами.

Вияснивши терміни, учасникам Собору Коломийської єпархії слід знайти відповідь: «Як не дати загубитися жодному українцю чи жителю України поза межами держави, котрі стали емігрантами чи мігрантами та своєчасно прийти на допомогу?». У пошуках емігрантами праці не дати їм можливість забути любов до України, мови, культури, Євангелія, віри в Бога і триматися Христової Церкви! Завдання духовенства – йти за цими людьми, шукати їх і повернути їм віру в Бога, надію на краще і любов до людей. Як це зробити? Ви маєте шукати відповіді на ці та інші запитання.

Наші напрацювання дуже потрібні як для Коломийської єпархії, так і Блаженнішому Патріархові Святославу Шевчуку на Собор для всієї УГКЦ.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати твоя», буде покровителькою нашого Собору.

Господи, поблагослови всіх учасників Собору на успішну працю для добра українського народу і спасіння кожного громадянина України.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

 

 

22 лютого 2020 року Божого

Катедральний собор Преображення Христового 

м. Коломия


Послання і проповіді