Слово біля хреста в Коломиї в день Голодомору-геноциду.

Голод не знає сорому!

«Пам’ятаючи про Голодомор сьогодні,

Молитвою рятуємо від голоду Україну завтра!».

День пам’яті жертв Голодомору цьогоріч припадає напередодні різдвяного посту, 27 листопада, в день апостола Пилипа. У нашій згадці повстають чоловіки, жінки і діти, котрі проходять мільйонними мовчазними чергами з пшеничними колосками у руками. Найсильнішою зброєю християнина є прощення, прощення усіх організаторів і виконавців Голодомору. Сьогодні ж, там, де колись відбувся геноцид, триває війна, а ми живемо так, неначе її немає. Ми всі повинні обмежити себе у святкуваннях і салютах. Там, колись з голоду вимирали цілі села, а тепер там мерзнуть наші воїни, дивляться смерті в очі і гинуть.

Життя продовжується і вимагає бути милосерднішими один до одного. Смерть дивиться в обличчя наших воїнів і можливий голод хоче знову постукати в наші домівки. Правдива небезпека існує і життя своїх громадян треба захищати та цінувати. Голод не знає сорому і тому він знищував село за селом. Нинішні недореформи продовжують робити те саме, бо пустіють села і міста, а коронований вірус-диявол лякає всіх та забирає кого тільки може.

Бог – безмежно багатий Своїм милосердям. Головний лікар на Землі – Ісус Христос і тому щоденно читайте 90 псалом «Живий в поміч Всевишнього…». Господи, укріпи нас у вірі, зміцни в надії і оживи нас любов’ю, даючи необхідну благодать та пробуджуючи в нас щиру готовність на всяке добре діло. Ми бачимо, як на очах убожіє наше суспільство через нові види соціальної несправедливості та з космічною швидкістю ростуть ціни на все. Багато людей не мають засобів для життя та існування, не мають можливості оплатити свої базові потреби. Проведена акція в УГКЦ «Нагодуй убогого!» послужила в такий спосіб допомозі бідним. Ісус сказав: «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви Мені зробили!» (Мт. 25:40).

Апостол Павло навчає: «Хто скупо сіє, скупо буде жати; хто ж щедро сіє, той щедро жатиме. Нехай дає кожний, як дозволяє серце, не з жалю чи примусу: Бог любить того, хто дає радо. А Бог спроможний обсипати вас усякою благодаттю, щоб ви у всьому мали завжди те, що вам потрібне, та щоб вам ще й зосталось на всяке добре діло!» (ІІ Кор. 9:6-8).

Бажаю нам усім пережити цей різдвяний піст у покаянні, молитві, а все наше подальше життя у дусі християнської любові та милосердя до убогих й усіх, хто потребує допомоги, підтримки і розради.

Дорогий народе України, «схили свої голови і коліна перед Богом сьогодні, щоб врятувати Україну від голоду завтра!».

Вічна пам’ять мільйонам жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 роках.

Благословення Господнє на вас

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії


Послання і проповіді