Привітальне слово владики Василія Івасюка з нагоди 30-літнього ювілею о. Андрія Квіка

«Слава во вишніх Богу й

на землі мир людям»

(Лк. 2:14).

 

Христос Рождається!                                             Славімо Його!

Вступ. Дорогі в Христі! День народження дитини – це Божий план.

І). Різдво Христове — це світло Божого милосердя для світу і відновлення любові між Богом і людиною. Діва Марія народила Ісуса Христа під час перепису населення у Вифлеємі. Місто було переповнене людьми, і в ньому не знайшлося вільного місця для Пресвятої Родини. Месія народився в хліву поряд з домашньою худобою поза містом. І в той час у небі засіяла Вифлеємська зірка, вістуючи людям про народження Спасителя світу. Срібне світло з неба вказало шлях пастушкам і трьом мудрецям зі Сходу до маленького Ісуса. Пастушки принесли в дарі те що мали – ягнятка. Слідом за світлом різдвяної зірки прийшли три мудреці, котрі принесли царські дари для Спасителя світу: ладан, миро та золото.

Перший дар — це ладан, котрий символізує молитву. Саме благальна молитва підноситься вгору, як дим кадильний, й оберігає батьків, дітей і молодь від гріхів.

Другий дар — це миро. Лікарі з любов’ю накладають на людські рани цілющі ліки і повертають здоров’я народу України.

Третій дар — золото. Його приносять доброчинці, котрі своїми коштами допомагають виховати нове покоління для України.

ІІ). День народження – особливе свято для кожного з нас. Його завжди чекаємо з легким хвилюванням та якоюсь незрозумілою тривогою. Мабуть тому, що ця дата нагадує кожному свій особистий Новий рік. А в Новий рік загадуються бажання і чекають подарків та чогось не звичайного.

Отець Андрій так само нині отримує подарки – ягня, золото, ладан і миро та підтримку парафіян. Кожного дня отець Андрій бере у свої руки Ягня Боже, тобто хліб котрий силою свого священства перемінює у тіло Ісуса Христа. Бог Отець дозволяє священикові взяти в руки свого Сина під видом Хліба та сказати слова на Літургії «Святеє святим» і самому запричащатися та уділити Пресвяту Євхаристію потребуючим.

Другим дарунком є золото, котре дозволяє за допомогою добрих людей, тобто царів, відремонтувати парафіяльний дім, організовувати поїздки з молоддю, допомагати бідним, ремонтувати Божий храм та готувати будову хресної дороги на Воскресінецькій горі і багато інших справ.

Третім дарунком є миро. Люди просять у хворобі уділити тайну Єлеопомазання і силою молитви оздоровити хворих.

Четвертим дарунком є ладан. Молитва священика має бути такою сильною, щоб підніматися прямо вгору, а не стелитися по землі і бути не прийнятою. Наші Опікуни Коломийської єпархії і вашої парафії Пресвята Богородиця «Це Мати твоя» й ікона Миколая Чарнецького завжди є помічними у спасінні людських душ, розвитку парафії, і приносять наші прохання прямо перед престіл Божий.

П’ятим подарунком маємо нині молитву людей і щиросердечні їхні привітання та конкретні побажання.

ІІІ). «Глядіть, як добре і як любо, коли брати живуть укупі!» (Пс.133:1). Управління Коломийської єпархії сердечно вітає отця Андрія Квіка з нагоди завершення 30-ї річниці Вашого життя. Нагородження жовтим хрестом стало плодом Вашої наполегливої праці. Передусім складаємо вдячність Господеві за дар життя Вашим батькам Михайлові і Любі, за молитву і виховання для праці на благо Церкви. Батьки сказали Богові «Так!» і тим самим дали згоду народити дитинку. Після закінчення Бучацького колегіуму в отців Василіян і семінарії в Івано-Франківську, Ви прийшли до єпископа з дівчиною Людмилою просити благословення, щоб прийняти тайну Подружжя. Ви з дружиною спільно разом сказали Богові «Так!» й отримали священичі свячення. Ця покірна згода на взірець Діви Марії, без перебільшення стала важливою подією у Вашому житті. Прийнявши великий Божий дар, Ви почали служити разом з досвідченим деканом о.Григорієм в якості сотрудника у парафії «Воскресіння Г.н.І.Х.» у с.Воскресінці. Минулого року Ви були призначені Головою єпархіальної молодіжної комісії й активно взялися до праці у цій ділянці.

Господь силою і діянням Святого Духа у співпраці з Вашою доброю волею зцілює рани парафіяльні. Ви отче стараєтеся про «єдиномисліє» на парафії так, щоби всі люди засвідчували бажання мати «одне серце й одну душу» (Ді. 4:32). Ви своїм життям кожного дня складаєте іспит вірності Христовій Церкві. Попереду у Вас ще багато праці, але я вірю, що Господь поблагословить діло ваших рук і невдовзі ми побачимо добрі плоди – відремонтоване помешкання для священика, відновлена праця з молоддю, оживлена душпастирська праця і на черзі хресна дорога на Воскресінецькій горі. Плекайте між усіма людьми процес об’єднання парафіян у селі й плани розвитку парафії у дусі братньої любові та постійною пам’яттю про благо народу України. «Глядіть, як добре і як любо, коли брати живуть укупі!» (Пс. 133:1). Ці важливі слова псальмоспівця Давида є для нас завданням для подальшого спільного християнського життя. Виховувати, євангелізувати і катехизувати людей потрібно на багатій літургійній спадщині і черпати духовні сили з глибин євангельських. Ви покликані мудрими спільними парафіяльними зусиллями долати перешкоди, які стоять на шляху до Царства Божого кожної людини й особливо нашої молоді.

ІV). Справа служіння Богу надзвичайно відповідальна. Ви гідно працюєте, здійснюючи покладені на Вас обов’язки єпископом і продовжуєте розвивати стратегію «Жива парафія» — місце зустрічі з живим Христом від Блаженнішого Святослава. У цій програмі ключовою подією в житті священика і громади є зустріч з живим Христом. Папа Венедикт XVI про стратегію УГКЦ сказав: «Це якраз те, що я хочу зробити у Вселенській Церкві під назвою «Нова Євангелізація». Папа Франциск називає нашу «Живу парафію» душпастирським наверненням. Іншими словами, Церква повинна бути насамперед живою спільнотою для людей, а не тільки холодною інституцією. Молодь сприймає Церкву як спільноту, котра пригадує щось тепле, близьке і виникає внаслідок сопричастя. Ви отче Андрію, є молодим і перспективним священиком. Отож, нинішнє ювілейне святкування 30-річчя життя, нехай буде виявом Вашої глибокої віри, єдності з Ісусом Христом і радості в усіх Ваших переживаннях. Христове Різдво нехай допоможе Вам рости, могутніти і славити Його!

Висновок. «Слава во вишніх Богу й на землі мир людям» (Лк.2:14). Нехай новонароджений Спаситель у Вифлеємі щедро благословить Вас і подасть силу й натхнення виконувати Його святу волю. Отче Андрію, у житті будьте людиною Церкви. Нехай Ваше життя буде схоже на довгу подорож і кожен день хай нагадує життя з Богом, а кожен вечір — чарівну казку у молитві! Бажаю Вам утвердитися у вірі та під опікою і заступництвом Пречистої Діви Марії, будьте добрим знаряддям у Господніх руках. З молитвою на устах та працюйте для блага народу України.

Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена у Коломийській іконі «Це Мати твоя» будь покровителькою Вашого життя і сім’ї.

Господи допоможи нашому ювіляру о.Андрію, навчати молодь і парафіян та втілити в життя Патріаршу стратегію «Жива парафія».

Благословення Господнє на вас!

 

Христос Рождається!                                                        Славімо Його!

 

† Василій Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

16 січня 2021 року Божого

с. Воскресінці


Послання і проповіді