Владика Василій взяв участь у святкуванні 255-річчя храму Успіння Пресвятої Богородиці та 500-річчя м. Городенки.

Щороку, 28 серпня, коли наша Церква вшановує, возвеличує, прославляє чудесне й таємниче Успіння Пресвятої Богородиці, місто Городенка, розташоване в мальовничому Покутті, святкує своє День народження. Цьогоріч у цьому прекрасному місті подвійне свято: 500-річчя з дня заснування м. Городенки та 255-річчя з дня побудови храму Успіння Пресвятої Богородиці.

Архиєрейську Літургію у церкві Успіння м. Городенки очолив владика Василій Івасюк у співслужінні архиєпископа та митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина, о. Ігоря Левицького та духовенства Городенківщини.

У своєму слові, звертаючись до присутніх, владика Василій підкреслив: «Церква називає смерть Пресвятої Богородиці Успінням, тобто мирним сном. Апостоли і всі присутні не плачуть над Її гробом, але співають і радіють. Гріб Пресвятої Богородиці – це двері до Царства Божого і невимовна радість для кожного християнина. Цей гріб безумовно обіцяє безсмертя душі і нетлінність тіла, знищуючи в нас страх смерті. Ісус Христос переміг смерть… Успіння Пресвятої Богородиці стає празником, бо від сьогодні смерть перетворюється на тихий сон, відпочинок від земної праці і терпіння. Смерть пробуджує до вічної радості, де немає ночі, бо все наповнене Божим світлом. Святі говорили, що день смерті більше за день народження, бо він відкриває людині її саму».

Також Преосвященні владики Кир Василій Івасюк та митрополит Володимир Війтишин долучилися до святкування цих величний та славних подій й освятили фонтан у центрі м. Городенка.

Вітаючи гостей міста, Преосвященний владика побажав: «В центрі нашого міста знаходиться живий фонтан, а навколо нього зібралися люди. Подібно навколо відродженої України, як біля новозбудованого фонтану, зійшлися люди. У Неділю Самарянки читаємо Євангеліє, що Христос дасть людям ріки води живої, так само і вода з фонтану нагадує про Божі благодаті, котрі течуть у життя вічне. У день Успіння Пресвятої Богородиці дивимося на Діву Марію, а Вона споглядає на нас і бачить наші чвари, родинні негаразди, бачить війну та неспокій, але бачить також життя і радість дітей та молоді…  Нехай священики і миряни так працюють, щоби наше місто з кожним роком розквітало і ставало красивим, мешканцям краще жилося, люди ставали добрішими і єдналися в одну велику Городенківську родину. Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати твоя» допоможе нам віднаходити суспільну злагоду, взаємну повагу та довіру».

Для історичної довідки: Храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований в 1763 році на кошти фундатора графа Миколи Василя Потоцького для української греко-католицької громади. 1 червня 1766 року коштом цього ж фундатора відбулось його освячення, яке здійснив єпископ Лев Шептицький. Проект розробив Бернард Меретин, а закінчував будівництво його учень – Мартин Урбанік. Інтер’єр оздоблював Пінзель та його учні.

Перші літургії священників УГКЦ відбулися 1989 року. Цього ж року Успінський Храм відвідав Кир Софрон Дмитерко. Зустрічав Храм Успіння Пресвятої Богородиці й кардинала Мирослава Любачівського, який відслужив Літургію та привітав гостей міста з величним християнським святом. Не оминув цей храм і Кир Павло Василик. Сьогодні ж тут молилися Архиєрейську Божественну Літургію наш Преосвященний владика Василій у співслужінні із Високопреосвященним владикою Володимир Війтишин, Архиєпископом та Митрополитом Івано-Франківської митрополії.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії