Освячення каплиці на території податкової інспекції в Коломиї

Каплиця – це невелика молитовна церква без вівтаря. Новозбудована і посвячена святиня отримала назву нинішнього свята «Введення в храм Пресвятої Богородиці». Вона призначена розрадити кожну страждаючу людину і приносити благу звістку в цей важкий військовий час. Коли вас тривожать погані думки, тоді читайте Ісусову молитву. «Господи Ісусе Сину Божий помилуй мене грішного» або «Пресвята Богородице спаси нас». Не осуджуйте нікого. Прощайте ближніх і ворогів, образ не тримайте. Прощення звільняє з кайданів диявола. Прощення – це сила і спасіння! Не будьте рабами гріха. Богу служіть і живіть по закону любові, зберігаючи мир між собою. Потерпіть, не дратуйтеся, не зліться, бережіть спокій в душі. Зла нікому не бажайте. Злом зла ніколи не знищиш. Воно боїться тільки прощення і любові та перемагається добром!

Дивимося на цю капличку і бачимо сумні очі Матері Божої. Вона страждає з матерями і жінками в Україні за невинно побитими у війні. Її страждання найбільше у світі. Воно подібне до матері, яка втрачає дитину. Її страждання знову стає материнством. А материнство більше не керується світською логікою і державними законами. Мама – любить, і цього досить! Ось таку маємо Маму.

Дивлячись на цю капличку, дякуємо Богу за Його велику любов до нас. Дякуємо тим людям, які працювали над її будівництвом. Заносимо молитву подяки за всіх жертводавців, які вибрали це місце на прославу Пресвятої Богородиці! Кожна Ваша пожертва стала ось цією святинею і місцем лікування людських душ.

Віддаємо всіх Вас під опіку Пресвятої Богородиці. Під Її захистом будемо почуватися добре на цій землі. Тільки одна умова – під омофор Богородиці треба прийти добровільно з вірою й зі всіма труднощами. Тут діють закони прощення, покаяння і любові. Залишімо всі наші думки і сум поза каплицею. Дивлюся на воїна без двох ніг, котрий вже добре навчився ходити на штучних ногах по сходах. Він далі хоче йти на війну, щоб захищати вас. Це є справжня гідність. Нехай у часі війни Богородиця витре сльози кожної матері і воїну. Дякую вам матері за таких мужніх синів.

 

+Василь Івасюк
Правлячий Архиєрей
Коломийської єпархії

 

21 листопада 2024 року Божого
м. Коломия


Послання і проповіді