Слово владики Василія Івасюка після присяги п.Богдана Станіславського на Острозькій Біблії і Конституції України під час першої сесії голови Коломийської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) біля музею писанкового розпису

«Без віри неможливо подобатися Богу» (Євр. 11:6).

 

Вступ. Блаженніший Святослав наголошує, що віра — це Божа сила, яка діє в людині і надихає її до змін.

I). Повчання Ярослава Мудрого актуальні і тепер. День 16 листопада 2020 року відкриває нову сторінку в історії Коломийщини. Нині пригадується мені час правління Ярослава Мудрого, який назвали золотою добою в історії Київської Русі. Своїми мудрими розпорядженнями і законами князь Ярослав зміцнив українську державу так, що сусідні країни дбали про його приязнь.

З наказу Ярослава Мудрого синам: «От я і відходжу із цього світу, а ви, сини мої, живіть між собою, в любові, бо всі ви брати від одного батька і одної матері. І якщо будете жити в любові між собою, і Бог буде з вами, і підгорне під вас ворогів ваших, і будете мирно жити. (…) Якщо будете у ненависті жити, у сварках та бійках, то самі загинете і загубите землю своїх батьків та дідів, котрі здобували її трудом своїм великим…». Сподіваємося, що уроки Ярослава Мудрого стануть повчанням для нинішніх депутатів з різних партій і вказівником до єдності задля добра українського народу.

IІ). Віра надихає новообраного голову Коломийського ОТГ п.Богдана Станіславського скласти присягу на Острозькій Біблії і Конституції України, взявши на себе відповідальність перед Богом і перед народом.

Острозька Біблія – це справжнє Слово Боже, а Конституція України – це Основний Закон держави.

Шановний пане Богдане Миколайовичу, шановні новообрані депутати, ось цю присягу ви своєю присутністю склали разом із головою. Митрополит Андрей Шептицький навчає, що успіх будете мати тоді, коли ваші рішення будуть співпадати із Божими заповідями і заповідями любові ближнього. Ключ до перетворення Коломийської ОТГ знаходиться у вашому бажанні змінювати себе, бо важко змінити зовнішні обставини.

 

Висновки. Пане голово, йдіть мужньо з вірою у серці та зі Словом Божим на устах сміливо виконувати свої обов’язки. Голос Господа з глибин Старого Завіту дає вам підтримку устами царя Давида. «Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятися? Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатися?» (Пс.27:1). Ось такими словами цар Давид підтримує надає вам стимулу і відваги на служіння Богові і людям.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

16 листопада 2020 року Божого

м. Коломия


Послання і проповіді