Слово владики Василія Івасюка на похороні воїна Угринюка Миколи

Вступ. Світлої пам’яті Любомир Гузар навчає: «Навчіться дякувати Богові за те, що в вас є, тоді Він подарує вам те, чого вам не вистачає», тобто вільну Незалежну Україну.

І). Смерть воїна Угринюка Миколи Михайловича – це жертва за Воскресіння України.

Багатостраждальна наша рідна Україна. Материнське серце розривається з болю, дитячі сльози навертаються на очі, коли дивимося на тіло померлого воїна Угринюка Миколи Михайловича. Скільки горя і лиха пережив покійний, а скільки випробувань і жертв ще чекає нас попереду? На маленькій території України розгорається полум’я Третьої Світової війни. Всі народи світу стоять на порозі свого існування, тобто «бути» чи «не бути». Святійший Отець, Папа Франциск, вживає всі дипломатичні засоби, щоб повернути мир Воскреслого Христа у світ. У багатьох випадках нам важко зрозуміти кроки Папи – Великого Заступника України. Народ України грудьми своїх воїнів захищає державу, а матері силою молитви в тилу просять Бога про мир. Пресвята Богородице, бережи Україну, змилуйся над нашим народом, оберігай захисників, родичів, дітей і дай їм щасливе життя без вибухів, катувань, даруй нам усім мирне небо.

Господи, прости всі гріхи народу України та прогрішення наших предків; щирі покаяння прийми нині від кожного українця. Господи захисти наш народ, кожного воїна від смерті і на кращу долю всіх нас благослови. Святий Дух допоможе нам об’єднатися навколо Божої Правди, Любові, Мудрості і Добра та дасть нам мужність і силу перемогти нашим воїнам у важкому та нерівному бою. Люди, прощенням очистіть ваші серця від гріхів, наповняючи їх любов’ю. Господи, дозволь ворогам і вбивцям, як блудним синам, повернутися на вузьку і тернисту дорогу та прийняти тайну покаяння.

ІІ). Похорон воїна Угринюка Миколи Михайловича.

Спостерігаючи за похованням в гробі тіла Ісуса Христа, бачимо Його славне воскресіння. Люди радіють, що Господь нас полюбив і подарував нам Життя вічне. Віримо, що гріб, у який кладемо Миколу Угринюка стане свідком перемоги і життя України над прогнозованою Їй смертю.

Страсна П’ятниця скоро закінчиться, а зруйновані міста і свіжі гроби стануть свідками перемоги Добра на Злом! Віримо, що жертва воїна Миколи і його полеглих побратимів відкриє мільйони людських сердець на Правду Божу і світ прокинеться з летаргічного сну, покається і переможе гріхи людства. У час цієї війни віра в перемогу об’єднала наш народ, бо ми відчули, що «З нами Бог!». Разом ми сила і буде Україна. Браття, єднаймося і тоді наш смуток обернеться в радість.

Прощання з воїном Угринюком Миколою Михайловичем. (…). Дорогі браття і сестри, простіть воїну і герою України Миколі Угринюку перший раз, якщо він когось образив словом ділом чи думкою.  Простіть йому вдруге … Простіть йому втретє …

Висновок. Угринюк Микола Михайлович став героєм, захищаючи Україну, а герої не вмирають. Спи спокійно, дорогий побратиме Миколає. Дякуємо, що ціною свого життя захистив нас. Допоки б’ються наші серця молитовно будемо пам’ятати тебе. Вічная пам’ять!

† Василій Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії.

c. Стримба

04.05.2022 р.Б.

 


Послання і проповіді