Слово владики Василія Івасюка на похороні воїна Петра Поповича

 «Блаженна путь, на яку нині йдеш, душе,
бо тобі приготоване місце упокоєння
» (Чин похорону)

І). Смерть Петра Поповича – це голос правди про війну в Україні. Сьогоднішній світ наповнений незрозумілими подіями. Тому християни мають особливе покликання – бути «голосом правди» у сучасному самовпевненому і брехливому світі. Голос правди можуть слухати або ж не слухати, чути або ж не чути, однак християни мають говорити і не мовчати, ані на зло, ані на брехню, ані на злобу, ані на ненависть, якими вороги хочуть заполонити наші вуха і серця.

Нині кожен християнин повинен бути «ГОЛОСОМ» у пустині сучасного світу. Кожен має святий обов’язок захищати правду і життя людини від її зачаття аж до природної смерті, бо це дар Божий. Правда Божа є одна і незмінна. Хто не захищає правди,  терпить зло або мовчить на гріх, той не може  називати себе християнином й учнем Ісуса Христа.

Нині кожна людина повинна сказати, що в Україні йде кровопролитна війна і на це християни не можуть мовчати. Ті українці, котрі розсіяні по цілому світі, покликанні говорити на мовах тих країн, у яких проживають, що в нас помирають насильницькою смертю чоловіки, жінки і діти. Світ ХХІ століття на це зло не може мовчати і бути байдужим до нещастя ближнього, бо мовчанка робить співвідповідальним за вчинене зло. Цінуйте життя, кожну людину і не мовчіть на зло. Чинімо волю Божу у земному житті. «З нами Бог», бо ми живемо на своїй благословенній  землі і хочемо миру з перемогою.

ІІ). Похорон воїна Петра Поповича. Мешканці міста Городенки на колінах зустріли тіло померлого Поповича Петра, 1966 року народження, уродженця села Торговиця який загинув у бою, захищаючи Україну від російського агресора. Прощання з тілом воїна Петра…

Тут є біль втрати рідної людини, але тут є і радість, що наша земля має таких сміливих захисників, які йдуть воювати та не бояться померти за незалежність України, виявляючи таким чином свою любов до цієї землі. Тут пригадуються мені слова Ісуса Христа: «Ніхто не спроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає» (Ів.15:13). Дорогі браття і сестри, воїну і герою України Петрові Поповичу, якщо він когось образив словом ділом чи думкою простіть йому перший раз. Простіть йому вдруге … Простіть йому втретє

Висновки. Плаче Прикарпатська земля і в тяжкій скорботі знаходиться наша громада. Воїн Петро віддав своє життя за Україну і пішов у вічну блаженну путь, тому він заслуговує на гідне і достойне поховання та пошанування його подвигу. Висловлюємо щирі співчуття родині, друзям, товаришам та побратимам загиблого Героя. Світла пам’ять Захисникові воїну Петрові! Хай Господь прийме його душу у Царство Боже і земля йому буде пухом. Амінь!

† Василій Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

м. Коломия

08.05.2022 р.Б.


Послання і проповіді