Слово владики Василія Івасюка на похороні воїна Павла Лі

Вступ. На землі нічого вічного і постійного немає, бо все помирає і тільки одна душа є безсмертна. Життя – це невелика прогулянка перед вічним сном.

І). Ось таку прогулянку закінчив у битві під Ірпінем відомий український актор Павло Лі за Незалежну і вільну Україну.

Битва за Україну продовжується і вона ще не закінчилася. Ворог прикладає всіх зусиль через ЗМІ, щоби у духовній площині заволодіти душею українця. Ніхто у світі не знає до якої міри була отруєна українська душа під рабством чужих країн. Більшовицькі експерименти над українським народом спричинилися до велетенських, тобто мільйонних людських втрат.

Покійний Павло Лі боровся чесно і самовіддано та впав смертю хоробрих за Незалежну Україну. Нашого актора Павла народила вільна українська земля, яка вела його до світла і волі.

Важкі випробовування випали на долю українців. Найважливішим завданням у теперішній війні є зберегти людей і віру в Бога. Хто є українцем, той не сміє втікати за кордон чи уникати військової служби, дбаючи про справжню волю для молодого покоління. Така трагічна життєва дорога обходиться для нас найвищою дорогою ціною.

ІІ). За тебе свята Україно.

Світ дивиться на російсько-українську війну наляканими очима. Україна закриває собою своїх дітей під час чергових ракетних ударів. Коли наважуються підняти очі, тоді всі продовжують бути глибоко вражені, що Україна продовжує стояти. Її поливають градами, а вона стоїть. Її накривають крилатими ракетами, а вона стоїть. На Неї звідусіль їдуть танками, а вона стоїть. Їй прямо кажуть, що треба втікати у бомбосховища перед авіанальотами, а вона пішла збивати літаки. Їй пхають межи очі ядерну кнопку, а вона сміється і мовчки далі обороняється. Світ панічно скуповує йод перед імовірною небезпекою радіоактивного зараження, а Україна стоїть. З якої такої сталі зроблена ця Україна, думає світ? Що такого було в молоці Її матері? Чим таким годують цих воїнів тисячі тисяч волонтерських рук?

Світ не знав і ми не знали по-справжньому донині, що в нас є така сила, міць і любов. Вони завжди були. Просто роками лежали приспані недругами, руським «міром» та прикриті пір’ям голубів миру. Ця сила лежала й чекала, щоб вибухнути любов’ю до землі Тараса Шевченка і Лесі Українки. Страх нині відчуває світ, а ми відчуваємо лють за кожну дитину, позбавлену життя, за кожну понівечену долю, за кожне спалене місто, за кожну зруйновану мрію і сім’ю. За кожного вбитого солдата і нашого актора Павла Лі. І ця лють додає нам сили.

Ми відчуваємо свободу вперше і по-справжньому вона така вразлива і потужна. Тисячі тисяч рук послідовно викладають шлях до перемоги кожен на своєму місці. І ця любов додає нам ще більшої сили.

Війна закінчиться і прийде жовто-блакитна весна незалежно від того чи хтось боявся і втікав за межі держави. Україна платить величезну ціну за свободу у цій війні — життям цвіту нашої нації. Наші чоловіки і жінки віддають свої життя за щастя і волю цілого нашого народу, бо всі вони Герої України та вірні Її сини і дочки. Христос сьогодні страждає в тілі України і як Папа Франциск сказав, що Христос страждає під Києвом разом зі Своїм народом. Тому ми стоїмо в молитві за наше військо, за нашу батьківщину, за наш багатостраждальний український народ і з Богом переможемо, бо з «нами Бог».

ІІІ). Коротка біографія.

33-річного українського актора кіно та дубляжу Павла Лі було смертельно поранено кулею снайпера під Ірпінем. Друзі та колеги в соцмережах висловили співчуття родині померлого.

Ювілейного року, тисячоліття хрещення Київської держави, дня 10 липня 1988, у Євпаторії народився маленький Павло, а дня 06 березня 2022 в Ірпіні помер від кулі снайпера. Його тіло було знайдено 13 березня, а дня 18 березня 2022 року привезено на вічний спочинок до Ворохти, у зелені Карпати, на батьківщину своєї матері.

Одного разу Павло Лі сказав: «За останні 48 годин є можливість сісти та світлину кинути про те, як нас бомблять, а ми посміхаємося, тому що впораємось, і все буде Україна. Ми працюємо!». Павло Лі приєднався до ЗСУ невдовзі після вторгнення російських військ на територію України. Дня 6 березня актор загинув під обстрілом. Цього дня, саме 6 березня, мирні жителі намагалися евакуюватись з Ірпеня, але російські війська розпочали обстріл. За попередньою інформацією, загинули троє людей, серед них двоє дітей.

Окупанти почали стріляти прямо в напрямку переправи. Жителі міста сховалися від обстрілів разом з дітьми і людьми похилого віку. Військові, бійці територіальної оборони, намагалися дітей та людей похилого віку брати на руки та переносити. Прозвучало не менше півтора десятка мінометних залпів.

Слова співчуття опублікувала відома українська співачка Аліна Паш. Вона написала, що актор загинув від кулі снайпера. «Мій чарівний Друг, Павло Лі. Лети у Світло, тому що Ти і так завжди був Ним. Ти назавжди залишишся в пам’яті з широкою усмішкою, глибоким поглядом і теплими обіймами. Дякую за зустріч наших душ. Люблю. Павло загинув від кулі російського снайпера під Ірпенем», — так написала співачка, яка ще недавно виходила на сцену під час Національного відбору на Євробачення. Павло Лі брав участь у шоу талантів «Фабрика зірок 3» та «Х-Фактор». Він знявся у фільмах «Штольня», «Тіні незабутих предків», «Правило бою» та багатьох інших.

Висновки. Попереду українців ще чекає складний і довгий шлях. На ньому буде радість перемоги і біль втрат, миті тріумфу та тривоги. Нехай воскреслий Спаситель надихне серця наші надією на подолання нинішніх скорбот, зміцнить віру, зігріє наші душі любов’ю до ближніх.

За тебе, свята Україно, загинув Павло Лі і за тебе Народе склав своє молоде життя на жертовник мучеників, наш земляк. Вічна пам’ять акторові Павлові. Нехай Карпатська земля буде йому пухом!

Благословення Господнє на вас! Амінь.

† Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії.

cмт. Ворохта.

18.03.2022 р.Б


Послання і проповіді