Слово владики Василія Івасюка на похороні воїна Миколи Никифорука

«Блаженна путь, на яку нині йдеш, душе,
бо тобі приготоване місце упокоєння
» (Чин похорону)

Вступ. Похорон – це прощання з померлою людиною на землі, тіло котрої достойно відпроваджуємо на місце вічного спочинку. Смерть воїна – це блаженна путь, яку весь народ підтримує молитвою і пошаною.

І). Смерть – не останнє слово в житті людини.

Ісус Христос Своїм Воскресінням переміг смерть у всіх відношеннях. У Старому Завіті найбільш страшнішою смертю – це була втрата Бога назавжди. Воскреслий Христос негайно зійшов в глибини аду і розірвав кайдани вічні та забрав всіх праведників зі собою. Смерть у сучасному розумінні – це розлука на землі з рідними, єднання праведної людини з Богом й очікування своїх близьких у небі. Смерть – це дорога через яку повинна пройти кожна людина і стати перед обличчя Бога. Оскільки Бог – Спаситель світу, тому Він не один раз говорив: «…я прийшов не судити світ, а спасти світ» (Ів.12:47).  Бог – це наше Спасіння. Іншими словами, душа померлого спостерігає за нами, просить молитви і вже ангелом продовжує боронити свою державу.

ІІ). Похорон тіла Миколи Никифорука – це віддання належної шани герою України за його подвиг.

Він любив свій рідний край, Україну, маму, сім’ю, побратимів. У час загрози втрати незалежності України, пішов у перших лавах боронити свою Батьківщину. Ось знову до нашого села прийшла друга сумна звістка – загинув герой України Микола Никифорук у російсько-українській війні. Це другий наш земляк й односельчанин. Один автор написав «Не один герой святий загинув, за державність зболену свою».

Плаче мама, плаче весь світ, плаче Україна, ангел наш, любий синочок, надія і опора, спи спокійно сину, мама завжди з тобою. Вона молиться за твоїх вбивць і прощає їм, щоби Господь і тобі простив, сину, всі свідомі і несвідомі провини. Прощати потрібно все не для когось, а для себе! Прощення – це зцілення. Відпускаючи всю цю біль – ми звільняємо місце для любові. Хоч це важко простити.

Прощання з рідними… Микола Никифорук дав приклад справжнього патріота, хоробрий і відважний чоловік, котрий чесно і до кінця виконав свій обов’язок воїна і громадянина.

Висновок. «Блаженна путь», в яку іде воїн Микола, бо вона приводить в Царство Небесне. Царство Небесне приготоване для тебе сину, бо ти поклав голову і життя за Україну!

Висловлюємо щирі співчуття мамі, дружині, дітям, рідним і побратимам та близьким нашого воїна. Народ не забуває своїх героїв. Вічна йому пам’ять.

 † Василій Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

с. Стецева

01.05.2022 р.Б.


Послання і проповіді