Слово владики Василія (Івасюка) на панахиді за Героями Небесної Сотні

“Минатимуть дні й роки, Забудеться руїна,

Але в історію ввійдуть Герої України”

Вступ. Загальнонаціональне вшанування третьої річниці пам’яті героїв Небесної сотні проводимо 18-20 лютого. Ціна свободи – велика кількість людських життів. І ми про це маємо пам’ятати.

І). України синам вічна слава лине. Справжні патріоти України за героїзм і відважність прийняті Богом до Неба. Велика кількість захисників нашої держави поклали душу і тіло на вівтар свободи і тому їх назвали “Небесною сотнею”. Воїни “Небесної сотні” заплатили високу ціну – власне життя, за незалежність держави. Вони є мучениками за віру Христову, захисниками правди від неправди, захисниками демократії від тиранії. Спецназ “Беркут” безжалісно розстрілював беззбройних синів української землі. Мужні і відважні чоловіки пролили свою невинну кров і до останнього подиху жертовно захищали незалежну державу. Кров невинно вбитих людей кличе про помсту до неба і буде постійно переслідувати справжніх вбивць і тиранів свого народу. Ті, хто віддавав злочинні накази, не уникнуть відповідальності перед Богом і народом.

ІІ). Україна пам’ятає своїх Героїв. Пам’ять про більш як сотню людських життів та кілька сотень покалічених людей розповідає страшна сторінка в історії України. Молоді 18-ти річні юнаки та дорослі чоловіки, не жаліючи свого життя, полягли за честь, за волю та право бути українцями. Вони загинули в Києві, на вулицях Грушевського та Інститутській.

Пливе кача по тисині…”. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій до вічності. Ставши Ангелами-Охоронцями, герої України дали приклад жертовності й любові до рідної землі. Ми в неоплатному боргу перед ними і не маємо права забути тих, хто дав нам можливість жити вільно. Вони загинули, щоб ми жили і забезпечили, щоб їхня жертва не була марною, а подібне більше ніколи не повторилось. Схилімо свої голови перед тими, хто заплатив дорогою ціною за щасливе майбутнє України.

ІІІ). Дебальцево. Боротьбу Небесної сотні продовжили наші воїни на Сході України. Особливо хочу пригадати бої за Дебальцево – великий залізничний вузол. 8 лютого 2015 року було відкрито доступ противника до самого міста, а базовий табір українських військ почав зазнавати людських втрат від потужних обстрілів.

Висновки. Минатимуть дні й роки, забудеться руїна, але в історію ввійдуть Герої України. Дякуємо Вам, Герої-Ангели! Ви назавжди залишитесь у наших серцях.

Отже, український дух є незламний, а народ нескореним. Низький уклін тим, хто в ці хвилини захищає кордони нашої Батьківщини. Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі дає вам силу та здоров’я.

А душі усіх загиблих прийми, Господи, до Царства Небесного. Нехай світла і вічна пам’ять буде синам України – героям Майдану. Слава Україні! Амінь.

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

Площа Відродження м.Коломия

20 лютого 2018 року Божого

 

 


Послання і проповіді