Слово владики Василія Івасюка на день міста Надвірна

Святкування Дня міста Надвірна та обласного фестивалю хорового мистецтва «Вознесись, Україно!».

«Вознесися Україно!»

Улюблені в Господі браття та сестри, представники влади, всі жителі й гості міста Надвірна! Цієї неділі Надвірна відзначає своє День народження під гаслом «Вознесись, Україно!». Це свято присвячене 30-й річниці Незалежності України. Молоді покоління на взірець євангельського юнака запитують старших і досвідчених людей «Що маємо робити, аби збудувати Україну?». Андрій Шептицький навчає, щоб Україну вознести до небес, потрібно торгівлю, виробництво, тобто всю економіку перебрати в руки українських фахівців. Держава повинна вміти себе захистити, а не тільки проголосити. Сусідові хату ніхто не будує, бо це має робити сам господар. Рівночасно одна поетеса пригадує молодим людям трагічну долю народу, кажучи:

Запам’ятай цей день, юначе!

«Як твого діда гнали до Сибіру,

Він Україну внукам заповів,

Він двигав хрест за прабатьківську Віру

Знання і життєвий досвід старшого покоління слід гідно передати молодим, шануючи Церкву, українську історію і справжніх патріотів своєї Вітчизни. Один автор звертається до нас такими словами:

Бережіть себе та Україну –

Бог вділив нам землю, як в раю!

Не один герой святий загинув,

За державність зболену свою.

Нашою метою є прославити героїчну боротьбу всіх Героїв України, які поклали своє життя на вівтар незалежності та свободи нашої держави. Слід терміново заопікуватися кожним воїном й інвалідом війни. Захищати Україну – це має звучати достойно.

З іншої сторони необхідно подбати про дітей та їх навчання, лікування хворих, дати відповідну винагороду пенсіонерам; не закривати школи, лікарні, дитячі садки та не втрачати фахівців в усіх галузях, бо вони їдуть в інші країни виконувати примітивні роботи, наприклад, збирати ягоди.

Отже, всі, кого це стосується, повинні любити народ України і служити йому й оберігати його. Ось тоді, ти воскреснеш Україно, і вознесешся духом до небес. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії.

12.09.2021 р.Б.

м. Надвірна


Послання і проповіді