Слово владики Василія (Івасюка) з нагоди професійного свята працівників освіти

Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи”

(Мт.28.19-20)

Вступ. Щорічно відзначаємо день працівника освіти і маємо гарну можливість привітати всіх вас з професійним святом – працівника освіти.

Педагог, вихователь, вчитель — це людина, котра передає учням певні знання про життя і має необхідну підготовку в тій царині. Слово “педагог” – це провідник дитини.

І). Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи (…) навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав” (Мт.28.19-20). Головним вчителем людей виступає безпосередньо сам Бог, Який може навчати нас через живих істот і навіть через неживі предмети. Вчителі життя – це філософи, тобто шукачі істини, а також викладачі світських навчальних закладів. Також відома ще одна назва вчителя — майстер, тобто знавець своєї справи.

Євангеліє подає нам взірець педагога, вчителя й освітянина – це є Ісус Христос. Він прийшов до нас в образі людини, сам був слухняним, терпеливо вчився від опікуна Йосифа теслярству, виявив дуже добрі знання у синагозі, маючи 12 років життя, бо вже у 30 років почав допомагати людям пізнати істину. За три роки своєї праці покликав і виховав 12 апостолів та цілий ряд учнів і своїх послідовників. Добре підготувавши своїх апостолів та учнів, сказав їм: Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи (…) навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав” (Мт.28.19-20). Отже, професія вчителя це покликання навчати.

ІІ). День освітянина. Хороший вчитель — на вагу золота. Саме від старань педагога залежить, наскільки зацікавленими в навчанні та предметах будуть учні, яка атмосфера пануватиме в класі, в школі, як учні взаємодіятимуть один з одним. Робота вчителя — більше ніж сухий виклад матеріалу, рекомендованого “зверху”. Це важка праця, що вимагає повної віддачі.

Тому в день вчителя хочеться не просто привітати тих, хто допомагає нашим дітям пізнавати світ, але й побажати їм завжди мислити ширше заданих рамок, знаходити в роботі лише позитив, вдячних учнів, чуйних батьків і довгих перерв. І слід пам’ятати, що між перервами йдуть уроки.

Висновки. Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи (…) навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав” (Мт.28.19-20). Кожна людина наділена здатністю осмислювати життя, накопичувати знання і досвід та передавати їх іншим, бути учнем і вчителем. Тому можна говорити про те, що вчитель це одне з найдавніших занять в історії людства.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе учням заходити до вашого класу або аудиторії завжди з посмішкою та спрагою до знань!

Господи, благослови наше суспільство повагою до вчителів, котрі володіють знаннями про життя і допоможи їм вміло і завжди передавати ці скарби людям. Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

3 жовтня 2018 року Божого

м.Коломия


Послання і проповіді