Слово владики Василя (Івасюка) на посвяченні каплиці святого пророка Іллі в міському аеродромі

І). Перша книга Царів Старого Завіту говорить про вогняну колісницю, яка забирає пророка Іллю і везе до неба. Пророк Ілля є особою відомою й улюбленою всім народом. Найбільш характерною його рисою стала наявність у нього повітряного транспортного засобу – вогненної колісниці, на якій він вознісся прямо на небеса.

Колісниці в стародавні часи були символом влади: на них їздили царі та знатні люди. Вогненні колісниці піднімали пророків вище всіх царів!

Перед людьми виникає питання: “Що ж таке колісниця, на якій пророк поїхав у небеса? І куди повезла його ця колісниця?”. Віра перших християн не ставила під сумнів існування вогняної колісниці. Навпаки, вони вірили, що шість білих коней без жодної плями з вогненними гривами і вогненними копитами з’явилися у вогняній хмарі і забрали пророка у Рай.

Якщо народи на землі ведуть себе недобре, тоді Ілля може розкувати своїх коней на небесах і кинути підковою в грішників від чого наступить обов’язкова смерть. Ілля пов’язаний з різними небесними явищами – грозою, громами, кометами, смерчами, які цей святий посилає людям, щоб повернути їх на дорогу праведників.

Висновки. Посвячення каплиці пророка Іллі на місцевому аеродромі у Коломиї – це благословення для технічного персоналу, льотчиків і повітряного транспорту, котрий буде служити людям. І наше посвячення співпадає з днем Героїв Небесних Сотень. Ці хлопці перебувають в небі, як Ангели. Знайте і пам’ятайте, що ангели люблять вас і дивляться на вас! Одне прошу вас не відганяйте їх свідомо від себе!

Освяченням каплиці пророка Іллі віддаємо під його покров та охорону Коломийське летовище.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі візьми під свою материнську опіку працівників летовища, техніку і всіх пасажирів.

Господи, поблагослови через пророка Іллю й Ангелів Небесної Сотні міський аеродром так, щоб кількість вильотів завжди співпадала з кількістю приземлень. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

Коломийське летовище

17 лютого 2018 року Божого

 

 

 


Послання і проповіді