Привітання Владики Василія з Днем медичного працівника лікарів Коломиї

 

Лікарю, вилікуй себе самого”

 (Лк.4,23)

Вступ. Медичний працівник – це людина із повною фаховою медичною освітою, яка постійно займається підтримкою людського здоров’я. День медичного працівника – це важливе і необхідне свято. Ми вітаємо людей, яким довіряємо своє здоров’я. Завдяки перекладу Біблії стала відомою фраза Лікарю, вилікуй себе самого” (Лк.4,23). У латинській мові вона звучить “Cura te ipsum”. Це заклик не втручатися у чужі справи, допоки не наведено порядок зі своїми.

І). Не думай про погане — захворієш. Один з найвідоміших лікарів стародавності Авіценна говорив: “У лікаря є три засоби у боротьбі з хворобою — слово, рослина і ніж”.

Слово стоїть на першому місці. Один молодий психолог поставив в обов’язок своїм хворим три рази в день вголос або подумки повторювати від душі по 10 разів фразу “З кожним днем я відчуваю себе все краще і краще”. Вже через місяць пацієнти цього лікаря стали одужувати. У деяких хворих навіть зникла необхідність у хірургічному втручанні, тобто віра творить чудеса.

ІІ). Наше здоров’я — прямий наслідок мислення людини. Важливо словами говорити про любов, симпатію і так підсилювати життєву енергію того, до кого воно звернене. Недобрими і злими словами зменшуємо енергію слухача. Загальне число захворювань, пов’язаних з поганими думками, продовжує неухильно рости. Древні мудреці пропонують радіти життю навіть у найважчих ситуаціях і так можна протистояти хворобі! Здоров’я, життя і доля людини залежать від її думок: думаєш про хороше — чекай гарного, а думаєш про погане — погане й отримаєш. Отже, те, про що ми постійно думаємо, переростає в переконання і віра народжує подію.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи нам зі сьогоднішнього дня почати думати тільки про хороше, сподіватися тільки на краще. І ще, ніколи не переживайте через дрібниці!

Господи, нехай ніколи і нікого не торкнуться біди і печалі, а тільки успіх і радість Вас супроводжують.

Висновок. Лікарю, вилікуй себе самого” (Лк.4,23). Візьміть на озброєння два золотих правила американського кардіолога Роберта Еліота, визнаного фахівця з профілактики інфарктів та серцевої недостатності.

Правило перше: Не засмучуйтеся через дрібниці. Правило друге: Все дрібниці. Будьте здорові!!! Зі святом!

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей Коломийської пархії

 

 

15 черня 2018 року Божого

МПК “Народний дім”

 


Послання і проповіді