Cлово владики Василія на 50-ти ліття Микола Поляка

Мій сину, як приступаєш служити Господеві,

приготуй свою душу на спокуси” 

(Сирах 2,1).

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь. Всесвітліші та всечесні отці, шановний ювіляте пане Миколо, дорогі парафіяни, гості та прихожани, вітаю вас християнським привітом Слава Ісусу Христу!

Вступ. Сьогодні вшановуємо 50-ліття від дня народження Миколи Поляка жителя села Поляниця і голови Поляницької сільської ради. Ювілей цілих 50 років – це не просто день народження, а «кругла» дата, яку зазвичай, відзначають у широкому колі друзів, родичів та колег. Іншими словами, ювілей – це час призначений на проведення підсумку служіння Богові і людям.

І). Ювілей – це подяка за дар життя. Життя – це можливість насолоджуватися спокійним перебігом днів і знаходити радість в простих речах. Чотири речі неможливо повернути назад: кинутий камінь, сказане слово, втрачену можливість і минулий час. І тому подяка за дар жити – це ключ до благословення, перемоги і розквіту. Особливість успішних людей виявляється у тому, що вони за все дякують. Світлої пам’яті Любомир Гузар також завжди за все і всім дякував.

Подяка – походить від слова дякувати. Почуття вдячності висловлюємо нині Богові і батькам за дар життя, за любов і терпеливість за виконані помилки. Особлива подяка Господеві за те, що Він оберігає нас вночі і дарує новий день життя, щоб служити людям і прославляти Ім’я Боже. Життя і страждання Сина Божого стільки разів оберігали вас від смерті пекла. Святий Дух нераз рясно вливав благодатні дари у вашу душу і без кінця відновлював у вас Своє життя через сповідь.

1.1). “Взаємна любов і прагнення відповісти добром людині на її ласку і привітність називається вдячністю”, – казав Б. Спіноза. Існує розповідь про двох ангелів. Один із них постійно нудьгував на хмаринці, а другий безперестанку літав від землі до неба. Перший поцікавився, чому його товариш ніяк не перепочине. І у відповідь почув: “Я передаю Господеві безліч листів від людей зі словами прошу, дай, допоможи” і тому маю багато роботи. А ти чому весь час відпочиваєш?”. Тоді перший ангел відповідає: “Тому що, я маю носити до Бога листи, які починаються зі слів: “Дякую Тобі, Господи…”.

Кожен з нас у своєму житті пережив на собі якесь чудо чи то фізичне чи духовне. Але чи кожен з нас вдячний Богові? Чи кожен з нас дякує Господу за добре і погане? В українській пісні “Мамина черешня” є такі слова: “Росте черешня в мами на городі, стара-стара, а кожен рік цвіте. Щоліта дітям ягодами годить, хоча вони й не дякують за те (…) Щодня і дітям, і онукам годить, хоч рідко хто з них дякує за те. (…) Вони прозріють, але пізно буде: черешня всохне, мати одцвіте”.

Згідно з християнським вченням, життя розвивається й висловлюється у постійному єднанні молитов та подяк. Апостол Павло каже: Насамперед дякую Богові моєму через Ісуса Христа, за всіх вас, що віра ваша славиться по всьому світі” (Рим. 1, 8). Кожна віруюча людина повинна постійно дякувати Богові за всі Божі дари, бо каже апостол Павло: Чоловіче, що ти маєш, чого б ти не одержав від Бога?”. Все добре чи погане, а також і життя отримуємо з люблячої руки Господньої.

Отже, силу подяки не можна переоцінити. Слово “спасибі”, сказане від щирого серця, несе в собі потужну енергію позитиву і добра, здатну виліковувати від всіх хворіб і налагоджувати життя на краще.

ІІ). “За все дякуйте: така бо воля Божа щодо вас у Христі Ісусі” (І Сл. 5,18). У нас є традиція, що на ювілеї і свята завжди даємо і любимо приймати подарунки. Живий Ісус Христос допомагає зрозуміти суть подарунків, тому що Бог першим подарував нам Самого Себе. Ми вдячні Йому за це та бажаємо передавати цю отриману благодать іншим людям. Люди приймаючи подарунки щирої вдячності, відчувають, що їх люблять. Ваш ювілей 50 – ліття життя, пане Миколаю, – це важлива дата і свято особливої подяки Богові, бо вдячність кожну людину робить доброю.

Виріс Микола у простій селянській сім’ї у с.Поляниця і тут закінчив школу. Ви є добрим сім’янином і господарем. Виховали з дружиною Оленою двоє дітей. Вже дочекалися внучки Єви. Раніше працював у воєнізованій охороні. Вісім років тому був обраний сільським головою. За час своєї каденції особливо опікується школою і за цей час збудовано багато доріг, мостів, новий садочок “Ластівочка” європейського взірця. Він завжди переживає за всі господарські роботи при церкві “Введення у храм Пресвятої Богородиці”. Користується шаною і повагою серед жителів села.

Витримати у вірі вам допомагає духовний провідник отець Богдан Скірчук. Олександр Шевченко, керівник туристичного комплексу “Буковель”, є також для вас прикладом доброго господаря. Пане Миколаю, ваш життєвий шлях також був складним, але життя залишає ще місце для духовного подвигу. Нині приходять дуже складні часи для Церкви і для суспільства. Ми не знаємо, що нас чекає у найближчому майбутньому. У Церкві на Літургії кожного дня звучать дуже важливі слова: Будьмо уважні!”. І тому книга Сирах пише: Мій сину, як приступаєш служити Господеві, приготуй свою душу на спокуси” (Сирах 2,1). Нині це є вповні актуально для кожного церковного і світського керівника, а також християнина.

Висновки. У цей святковий день сердечно вітаємо Вас, пане Миколо, і пригадуємо, що, продовжуючи служити громаді села, своєю працею маєте благовістити Божу любов через діла милосердя! Так не буває, щоб на землі було все добре, а тому не дозволяйте контролювати себе трьом речам: людям, грошам і минулому. Господи благослови, захорони вас через свого Ангела Хоронителя, а також вашу родину на всіх дорогах життя.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, опікується вами, як рідна мати, і провадить вас за руку на кожному кроці життя.

Господи, благослови нашого ювілята Миколу, сповнити добрі наміри, згідні з Божою волею, і надалі бути праведним християнином та завжди передавати приклад доброго господаря. На Многая і благая літа! Амінь!

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської Єпархії

1 вересня 2018 року Божого

с.Поляниця


Послання і проповіді