«Приклад покаяння блудного сина готує нас до початку Великого Посту і подає надію на велике Боже милосердя», – Преосвященний Владики Василій молився у Катедральному соборі м. Коломиї

20 лютого 2022 р. Б., коли наша Церква згадує повернення блудного сина у батьківський дім, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Преосвященному владиці Василію співслужили: о. Володимир Білослудцев, адміністратор собору; о. Віктор Прийдун, економ Коломийської єпархії, духовенство собору.

У своєму слові, звертаючись до присутніх, владика Василій сказав: «Юний і легковажний син покидає дім Батька і повертається додому досвідченим хлопцем. Зворушливий опис синівського покаяння та батьківської любові, надії та очікування – дуже важко пояснити людською мовою. Ця притча змушує кожного із нас думати про Бога і про себе. Бог – люблячий Батько, Який все прощає, і про себе – як про одного з тих багатьох блудних синів, котрі щодня звертаються до Бога словами молитви «Отче наш»…

Блудному синові не давали їсти навіть тієї їжі, котру їли свині. Доля його сьогодні спіткала і нас з вами. Більш ніж сімдесятирічне перебування цілого народу у «краю далекому» – у неволі атеїзму і воно не могло пройти безслідно. Воно спричинило загальний переполох в серцях та умах народів. Всі хочуть щось продати чи вкрасти, обманути і збрехати, бажають собі слави, залишаючи народ животіти та виганяють людей на заробітки з України. Реформи, зміни, зроблені без Божого благословення приводять до життя поміж свиней-дияволів. Всі забувають, що в домі доброго і милосердного Батька було краще, бо у своїй хаті своя правда і сила і воля».

Також владика Василій закликав у цей нелегкий час не переставати молитися за нашу Батьківщину: «Господь покликав жити на території нашої держави різні народи. І прийнявши різні уряди і служіння, кожен із нас має обов’язок вірно служити та любити цю землю, бо за це буде питати вас Господь Бог. Кожен із нас, починаючи від найвищої влади до найбіднішої людини, зобов’язані стати на захист української землі. Адже вона є для нас матір’ю, а не місцем визиску та заробітку».

Вкінці Літургії о. Володимир Білослудцев подякував владиці Василію за душпастирський візит.

Преосвященний владика Василій привітав о. Володимир Білослудцев із 5-ою річницею призначення настоятелем у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї та побажав йому і надалі залишатися добрим та ревним душпастирем.  А о. Роман Малярчук від усієї парафіяльної спільноти побажав о. Володимиру жертовного служіння рідній Церкві та бути прикладом для всіх.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії