«Життя пророка Іллі пригадує нам про першу заповідь: поклонятися єдиному Богу», – Преосвященний владика Василій на храмовому празнику пророка Іллі у с. Дора.

Сьогодні, 2 серпня 2021 р. Б., коли Церква вшановує та прославляє святого славного пророка Іллю, мальовниче гуцульське с. Дора відзначає храмовий празник у монастирі монахів-студитів, на честь цього великого Божого пророка.

Звідусіль ринули прочани, щоби спільно із монастирською братією помолитися цьому святому пророку. Він – святий, котрий жив більше трьох тисяч років назад. Він той, хто був взятий на небеса, але він не помирав. Він – старозавітний праведник, котрий відкрив нову правду про Єдиного Бога. Він – чоловік, котрий зміг побачити Бога: «І ось прийшов Господь… цей тихесенький, лагідний вітрець» (І Цар. 19:11-12). Він той, хто полум’яно служив Богові й так само закінчив своє життя: вогняна колісниця вознесла його на небеса разом із тілом. І він той, хто прийде знову перед Другим Приходом Ісуса Христа, щоби навертати та вчити покаянню людей.

Цього дня мелодійні передзвони піснеспівів, які прославляли великого й славного пророка Іллю, розносилися навколишніми Карпатськими горами. Божественна Літургія була такою урочистою й піднесеною, бо її служили аж три єпископи. Архиєрейську Божественну Літургію у монастирі святого пророка Іллі у с. Дора очолив Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, у співслужінні із владикою Теодором Мартинюком (єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської єпархії) та владикою Йосафатом Говерою (Луцьким Екзархом), чисельним монашеством Студійського Уставу та священиками Коломийської єпархії.

Звертаючись до прочан зі своїм повчальним словом, Преосвященний владика Василій наголосив: «Сьогодні свята Церква молитовно звертає нашу увагу на особу пророка Іллі, який жив близько трьох тисяч років тому. Це був той час, коли світ перебував у поганстві та скрізь панував упадок віри… Життєвий шлях пророка Іллі сповнений унікального досвіду – надзвичайних чудес та поваги серед вірних Богові людей. Однак, пророк багато терпів через людські язики, обмови, неправду за які треба відповідати перед Богом…. Життя пророка Іллі пригадує нам про першу заповідь: поклонятися єдиному Богу та навчає бути вірним Богові у своїх словах, думках, вчинках. Пророк Ілля покладається на Бога навіть тоді, коли здається, що все проти нас. Великий пророк застерігає, що той, хто на землі сіє неправду, братовбивство, ненависть, брехню, непослух – буде знищений Богом. Якщо ви один одного гризете і з’їдаєте, то бережіться, щоби ви не були знищені. Не осуджуймо своїх ближніх, молімся за грішників так, як за самого себе. «чесний думає про чесне, твердо стоїть при тім, що праве» (Іс.32:8)».

Також владика Василій наголосив на важливості не судити іншого, бо: «Виконання заповіді «Не судіть», не означає, що припиняємо думати. Навпаки, це вершина праці думок і розуму, пам’ять про свої гріхи та розуміння того, що тільки один Господь може винести справедливий вирок людині. Він один знає, хто міг виправитися і не виправився, а хто не став кращим, тому що не міг. Цар миру знає підступність диявола, слабкість людини і важкі обставини та ще багато того, від чого залежить правильний суд і що закрито від людських очей. Інколи, хвалячи когось, ми можемо осудити та принизити іншого. Скажімо, неправильно було би возвеличувати якусь одну людину, бо вона є великим жертводавцем, а інших, які також є добродіями, – недобачати! Як бачимо, навіть у похвалах ми маємо бути стриманими і справедливими».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії