«З таким могутнім Захисником і Царем світу ми не боїмося нікого і нічого», – Преосвященний Владики Василій на Квітну Неділю

17 квітня 2022 р. Б., у день, коли наша Церква згадує подію торжественного Входу Господа нашого Ісуса Христа у Єрусалим, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Кир Василію Івасюку співслужили: о. Володимир Білослудцев, настоятель собору; о. Віктор Прийдун, економ Коломийської єпархії; духовенство собору.

Звертаючи до вірних, гостей та тимчасових переселенців, котрі так чисельно зібралися у храмі, Преосвященний владика Василій зазначив: «Ісус торжественно входить в Єрусалим, як Цар і Переможець. Проте ми знаємо, що цей Його вхід – це початок страждань. Христос іде, щоб заключити союз у Своїй власній крові. Він іде, щоби прийняти смерть і вийти з неї переможцем у третій день після Свого поховання. Він йде, щоб у Єрусалимі перемогти смерть та показати Бога, котрий вириває жало смерті і дає людині надію на життя вічне…

І сьогодні, коли наша багатостраждальна Ненька-Україна потопає у кровавих ріках війни, коли її тіло пошматоване і зруйноване бомбами та гранатами, коли тисячами гинуть невинні люди, а мужні герої віддають своє життя за її волю, ми маємо відкрити свої серця до зустрічі із Христом. Христос розпочинає Свій тернистий шлях на Голгофу із хрестом, навантаженим нашими гріхами. Весь світ бачить і чує, що у цей військовий час Бог став Лікарем нашим перед обличчям коронавірусної хвороби та союзником народу України у жорстокій війні.

Україна терпить важкі випробування, але Господь провадить нас уважно через заміноване гріхами життя, Він допомагає нам бачити небезпеки духовні та піклується про духовну їжу. Він витирає заплакані очі матерів, обіймає осиротілі діти, Він стає могутнім щитом для кожного нашого воїна.  З таким могутнім Захисником і Царем світу ми не боїмося нікого і нічого».

Після Божественної Літургії було завершено Чин освячення вербових галузок на площі біля Собору.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії