“Взірцем педагога, вчителя й освітянина є Ісус Христос, бо допомагав людям пізнати істину”, – владика Василій на святкуванні Дня вчителя

3 жовтня у Народному домі м.Коломия відбулися урочистості з нагоди Дня працівника освіти.

На святковий захід зібралися директори та вчителі навчальних закладів міста, а також всі ті, хто глибоко шанує професію наставників майбутніх поколіннь.

Вітання і теплі слова вдячності за нелегку педагогічну працю висловив також правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василій (Івасюк). У своєму слові єпископ зазначив, що вчитель це одне з найдавніших занять в історії людства, підтвердження чому знаходимо в Святому Письмі.

Взірцем педагога, вчителя й освітянина є Ісус Христос. Він прийшов до нас в образі людини, сам був слухняним, терпеливо вчився від опікуна Йосифа теслярству, виявив дуже добрі знання у синагозі, маючи 12 років життя, бо вже у 30 років почав допомагати людям пізнати істину. За три роки своєї праці покликав і виховав 12 апостолів та цілий ряд учнів і своїх послідовників. Добре підготувавши своїх апостолів та учнів, сказав їм: “Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи (…) навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав” (Мт.28.19-20). Отже, професія вчителя це покликання навчати”, – розповів владика.

Далі кир Василій додав, що хороший вчитель на вагу золота, адже його робота більше, ніж просто сухий виклад матеріалу, рекомендованого “зверху”. Це важка праця, що вимагає повної віддачі. Вітаючи освітян з професіним святом владика побажав їм завжди мислити ширше заданих рамок, знаходити в роботі лише позитив, а також вдячних учнів і чуйних батьків.

“Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе учням заходити до вашого класу або аудиторії завжди з посмішкою та спрагою до знань!”, – сказав архиєрей.

Відтак до винуватців свята звернулися: владика Юліан (Гатала) УПЦ КП, заступник голови Коломийської міської ради Володимир Бойцан та депутат міської ради Сергій Федчук, які побажали освітянам професійних успіхів на нелегкій педагогічній ниві, злагоди у сім’ях, поваги від колег та вихованців.

За значні успіхи у справі навчання та виховання молодого покоління кращі педагоги Коломищини були нагородженні відзнакою міського голови, грамотами та подяками.

У залі панувала святкова атмосфера, яку підтримували вихованці творчих колективів навчальних закладів міста та вихованці закладу дошкільної освіти №9 “Веселка”.

Джерело: прес-служба єпархії

Фото: Управління Освіти Коломийської міської ради


Новини єпархії