Виніс Плащаниці у головному храмі єпархії

Велика п’ятниця є найскорботнішим днем Страсного тижня, адже після винесення вироку, Ісус приніс себе в жертву, вчинивши відкуплення людських гріхів. Цього дня у церкві не правиться Літургія і змовкають дзвони в знак глибокої скорботи.

Єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк) спільно з духовенством собору відслужив Царські Часи. Опісля духовенство помолилося Вечірню з чином винесення Плащаниці. Процесійний хід відбувся довкола Собору під звук калатал. Далі Плащаницю було внесено в середину, де владика та священнослужителі віддали поклін Христові та поцілувати Його п’ять ран. Слідом за ними до плащаниці, впавши на коліна, підходили і парафіяни.

“Страсна П’ятниця стає днем протиріч.- Зазначив владика у своєму слові, – Христос, який є життям, зазнав смерті за наші гріхи. Хрест – інструмент катування і смерті, став деревом життя. Спаситель зійшов під землю до аду, щоби людям дати можливість звідти піднятися на небо. Господь став в’язнем, щоби зробити нас вільними, Він помер і подарував людям життя”.

Також єпископ наголосив на тому, що Христос закликав усіх людей йти за Ним, але далеко не всі пішли за Ним тоді й не всі ідуть тепер. “Озирніться навколо себе і побачите, що більшість людей обрала життя без Христа та залишила Його страждання осторонь свого буття. Проте, усі зібрані нині у храмі також несуть у собі зародок гріха та продовжуємо дальше розпинати та катувати Сина Божого, накладаючи на Його голову не один терновий вінок з власних гріхів і вбиваючи в долоні Спасителя замість трьох цвяхів, власні тяжкі гріхи. Власне, гріхи стали причиною 33 роки тому, вибуху на Чорнобильській АЕС. Багато людей померло на різні захворювання і тепер ще хворіють. Саме ці люди складають українську терплячу плащаницю. Господи помилуй наш народ і прости численні гріхи наші”, – сказав кир Василій.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії