Владика Василій звершив святкове богослужіння з нагоди 200-річчя храму в с. Чернелиця

20 травня, у неділю всіх святих, владика Василій (Івасюк) з пастирським візитом завітав на парафію с.Чернелиця з нагоди 200-річчя від дня освячення храму. Теперішній старенький храм місцеві парафіяни відновили ззовні, а всередині встановили новий престіл, який освятив владика.

Після освячення єпископ очолив Божественну Літургію у співслужінні: протопресвітера Чернелицького о.м.Василя Скрипки, пароха о.м.Дмитра Стефанюка, сотрудника о.Василя Дальовського, о.м.Ярослава Біляїва, о.Юрія Гречина, о.Ігора Базюка, о.Гната Меуша та о. Ігора Ємчука.

Особливістю сьогоднішньої Архієрейської Літургії було Перше Урочисте Причастя 14 юних чернеличан.

Роздумуючи над Словом Божим, владика звернув увагу повноту істинної віри у житті християнина.

“Треба вірувати, бо без віри неможливо спастися. Апостол Павло говорить: Без віри догодити Богові неможливо” (Євр. 11, 6). Йдеться не про віру взагалі, а про віру істинну. Віра “взагалі” або віра “у щось” веде до диявола, злих духів і вводить у темряву. Нам треба мати в серцях віру істинну. Такої віри вимагав і вимагає Ісус Христос від апостолів. Віра істинна зобов’язує кожного християнина і має спасаючу силу. Господь неодноразово говорив тим, кого зціляв і кому прощав гріхи: Віра твоя спасла тебе” (Мт. 9, 22)”,– сказав єпископ.

По закінченню Літургії о.Дмитро Стефанюк висловив слова вдячності Преосвященному владиці за візит. Єпископ у свою чергу привітав всіх парафіян з ювілеєм і подякував за те, що кожен з них дбає про місцевий храм. “Сьогоднішнє освячення престолу допоможе вам й надалі утверджувати віру, адже це особливе місце, де перебуває Бог”,- зазначив владика.

Відтак кир Василій вручив пам’ятки та молитовники першопричасникам. Також грамоти отримали учасники брей-рингу, темою якого стали Старий і Новий Завіти. Активних парафіян та пароха єпископ відзначив грамотами, а декан о.м.Василь Скрипка зачитав декрет про нагородження сотрудника парафії о.Василя Дальовського високою церковною нагородою “золотим хрестом”.

До привітань з 200-літнім ювілеєм приєднався й голова Городенківської держадміністрації Роман Жичицький. Далі відбулося освячення хреста та урочистий процесійний хід, під час якого єпископ окропив храм та всіх вірних свяченою водою. Тоді першопричасники дали невиликий духовний виступ і разом з батьками привітали єпископа, після чого відбулося мирування.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії