Владика Василій звершив богослужіння Великої Суботи та освятив паску

У Велику суботу тіло Ісуса Христа “перебуває в труні”, але душею Він сходить у пекло і з нього виводить душі праведників.

На Літургію цього дня священнослужителі переодягнеться з чорних риз у білі, адже субота знаходиться між темнотою п’ятниці та світлом недільного дня.

Владика Василій спільно з духовенством Катедрального собору м.Коломиї відслужив Царські Часи та Вечірню із Літургією св.Василія Великого.

Звертаючись до парафіян з пастирським словом владика порушив тему байдужості як людей між собою, так і до Бога та Його Слова.

“З тієї миті, як Ісус Христос був розіп’ятий на Голгофі, а народ байдуже стояв і дивився, мало що змінилося. Сьогодні люди так само реагують на Ісуса Христа і самого Творця Всесвіту. Божа любов віддала найкраще, що було на Небі за найгірше, що було на Землі. Хіба страждання і смерть Спасителя не спонукують нас працювати для Нього і присвятити Йому все своє життя?”, – сказав владика.

Далі проповідник наголосив, що з маленької байдужості починається байдужість велика, яка переростає у холодний, бездушний розрахунок у стосунках з будь-якою людиною.

“Після страшних тортур, зневаг, побиття батогами Син Божий прибитий до хреста. А що ж люди? Лука дуже точно зобразив реакцію народу на те, що відбувається: “І стояли люди і дивилися” на злочин – розп’яття невинної Людини (Лк. 23:35). Вся річ у тім, що натовп за часів Христових був одержимий однією із жахливих вад людства – загальною байдужістю… Наше життя проходить дуже швидко! Ви зустрічаєте дуже багато людей, які потребують уваги, допомоги чи турботи або навіть доброго слова! Якщо ви не будете байдужими, тоді життя обов’язково повернеться до вас світлою стороною. Добрі вчинки робіть не за розрахунком, а за покликом душі. “, – настановив кир Василій.

Після богослужіння, з благословення єпископа, вперше в цьому храмі відбулося освячення пасхи суботнього дня.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії