Владика Василій звернувся до коломиян на відкритті святкового концерту з нагоди Дня міста

Урочистості святкування 777-річчя писанкового міста, після ранкових богослужінь, продовжились в центральній Коломиї, де відбулось відкриття концерту.

Благословити дійство та привітати коломиян зі святом завітали правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк) та Преосвященний владика Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан Гатала.

“Завітайте до нас в Коломию” – словами знаної в покутському краї пісні розпочав своє звернення владика Василій (Івасюк). Єпископ зазначив, що “ці слова стали крилатими і запрошують всіх людей доброї волі приїхати в наше писанкове місто. Сьогодні, святкуючи такий поважний ювілей 777-річчя Коломиї, ми йдучи вперед не повинні забувати оглядатись назад, адже молоде покоління має вчитися у наших славних коломиян і пишатися ними. Саме серед таких були священики УГКЦ Озаркевич – співзасновник драмтеатру, Кобринський – ініціатор будівництва Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, владики Павло і Микола були організаторами будівництва Собору Преображення Христового, а тепер народний депутат Андрій Іванчук, який подарував землякам світло-музичний фонтан. І цей перелік ще можна далі продовжувати…

Також владика Василій пригадав слова знаного в Коломиї гумориста і краєзнавця Миколи Савчука, який сказав: “Ми давно вже незалежні, в нас великі зміни: Є багато в нас держави, мало – України”. Відтак владика зауважив, що поблизу сцени є пам’ятник Героям Небесної Сотні, а посеред присутніх є матері і ті, кого війна на сході не оминула стороною. Кожному з них єпископ висловив щиру вдячність за жертву складену їхніми синами, братами та чоловіками. Бо навіть в такі дні, вважає єпископ, ми повинні пам’ятати про тих, хто стояв на сторожі нашого життя.

Після вітальних промов народних депутатів, очільників міста та делегатів з закордону продовжилась святкова концертна програма за участю народного артиста України Тараса Петриненка та запрошених гуртів.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії