Владика Василій взяв участь у святкуваннях до Дня міста Коломиї

Щороку святкування Дня міста в самому серці покутського краю – Коломиї славиться багатою мистецькою програмою. Сюди чисельно з’їжджаються люди, щоб сповна насолодитися місцевим колоритом. 

Цього дня єпископ Коломийської єпархії УГКЦ кир Василій Івасюк відвідав виставку “Родинна писанка”, яка відбулася в музеї писанкового розпису. Авторами робіт є родина коломийських писанкарів Світлани Стадник, Романа П`ятничука, Надії Стадник-Федоренко та Ярослави Стадник. Так, доньку, сина та внуків колишньої працівниці Національного музею Галини П’ятничук (1950 -2011) пов’язує не лише родинний зв’язок, але й спільне ремесло.

На початку відкриття присутніх привітала завідувач Музею писанкового розпису Оксана Ясінська та  запросила до слова владику Василія. Звертаючись до писанкарів, владика побажав кожному успіху в праці, благословення для родини і продовження життя в онуках. “Можемо сміливо повторити слова апостола Петра Господи “добре нам тут бути!”(Мт.17:4) на родинній виставці. Нехай Пресвята Богородиця, прославлена у Коломийській іконі “Це Мати твоя”, дає коломийським жінкам-мисткиням наснагу до творчих пошуків, а писанка хай принесе Україні головний символ – мир з перемогою нашому народові”, – сказав єпископ.

З привітальним словом також звернулися голова райдержадміністрації Любомир Глушков, начальник відділу культури Коломийської міської ради Уляна Мандрусяк, директор музею Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук, рідні та друзі сім’ї писанкарів.

Опісля, з головної сцени перед площею Відродження, кир Василій привітав коломиян та присутніх гостей зі святом Преображення Господнього й Днем міста. У своєму слові Преосвященний владика порушив тему материнства, адже вважає, що в наш час вона потребує особливої уваги.

“Мати… Перед нею схилялись царі і владики світу: “перед нею помолюсь, – писав Т.Г.Шевченко, – мов перед образом святим”. Яке життя б ви не прожили, чого б ви не досягли, у терпінні та радості, ніколи не забувайте про найріднішу людину – свою неньку, адже саме завдяки їй ви стали тими, ким ви є”, – сказав владика.

Наостанок єпископ дав поради присутнім що вони, як діти, мають зробити для своїх матерів: “Найперше, встигніть за життя мами вчасно піклуватися про неї, не соромлячись, говорити їй слова любові, не відкладати на завтра те хороше, що можна зробити для неї сьогодні! Не дозволяйте мамі почувати себе непотрібною. Відповідайте на її дзвінки, цікавтесь здоров’ям, обіймайте і даруйте квіти… Колись мама дала вам більше, ніж увагу. Вона – дала вам життя”.

У свою чергу до присутніх також звенувся єпископ Коломийський і Косівський ПЦУ Юліан Гатала, представники влади та запрошені гості. Продовжився урочистий захід концертною програмою.

Джерело: пресслужба єпархії

 

 


Новини єпархії