Владика Василій взяв участь у святкуванні 432-річчя міста Надвірни.

Цьогоріч місто Надвірна, розташоване на межі Гуцульщини й Покуття, святкує своє День народження – 432-річчя з дня заснування. Перша згадка про Надвірну датується 1589 роком, хоча археологічні знахідки свідчать про значно давніший вік поселення. Край славиться прекрасною природою та багатою історією, завдяки цьому тут щороку бувають тисячі туристів.

12.09.2021 р. Б. правлячий Архиєрей Коломийської єпархії, Кир Василій Івасюк відвідав це славне місто. Архиєрейську Літургію у Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Надвірна очолив Преосвященний владика Василій у співслужінні із о. Андрієм Бакотою, протопресвітером Надвірнянського протопресвітеріату, о. Михайлом Касіянчуком та о. Андрієм Василівим.

У своєму слові до вірних владика Василій зазначив: «Що треба робити для спасіння душі? Відповідь дуже проста. Людям, котрі не вірують в Ісуса Христа, для спасіння необхідна віра. Спасіння вже віруючим людям в Ісуса Христа, вимагає жити згідно Заповідей Божих. Невіруючий в Христа загине навіки, а також віруючий тільки устами в Ісуса Христа загине, бо не виконує Його Заповіді та відкидає діла милосердя. Іншими словами, спасіння вимагає живої і діяльної віри в Ісуса Христа. Спаситель звертається до людей словами «Я милосердя хочу» (Мт.12:7) до ближнього і тоді Він помилує та спасе нас».

Вкінці Літургії владика Василій привітав пароха Прокатедрального Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії, о. Андрія Бакоту із 20-літнім ювілеєм священства та вручив подячну грамоту.

Опісля, із покладання квітів до стелли героям «Небесної Сотні», розпочались святкування Дня міста. Згодом святкування продовжились у міському парку імені Івана Франка. Слід зазначити, що в цей день проходив також Обласний фестиваль хорового мистецтва «Вознесись, Україно!».

З нагоди Дня міста, звертаючись до представників влади, гостей та учасників фестивалю, владика зазначив: «Цієї неділі Надвірна відзначає своє День народження під гаслом «Вознесись, Україно!». Це свято присвячене 30-й річниці Незалежності України. Молоді покоління на взірець євангельського юнака запитують старших і досвідчених людей «Що маємо робити, аби збудувати Україну?». Андрій Шептицький навчає, щоб Україну вознести до небес, потрібно торгівлю, виробництво, тобто всю економіку перебрати в руки українських фахівців. Держава повинна вміти себе захистити, а не тільки проголосити. Сусідові хату ніхто не будує, бо це має робити сам господар».

Пресслужба Надвірнянського протопресвітеріату


Новини єпархії