Владика Василій вручив дипломи випускникам Івано-Франківської Духовної Семінарії

22.05.2021 р. Б. Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, із благословення Митрополита й Архиєпископа Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина, звершив Архиєрейську Літургію в стінах Івано-Франківської Духовної Семінарії імені священномученика Йосафата.

Владиці Василію співслужили: ректор Семінарії о. Олексій Данилюк, віце-ректори, отці-духівники, префекти та священики, котрі спричинились до формації семінаристів.

Сьогоднішній день став особливим для усіх: семінаристів та їх батьків, отця-ректора, отців-духівників та нашого владики Василія. Адже усі присутні зібрались, щоби розділити радість й подякувати Богові за всі ті блага, які Він зсилав на семінаристів впродовж усіх навчальних років.

Звертаючись до випускників семінарії, владика Василій зазначив: «У Новому Завіті Син Божий показав дорогу спасіння, починаючи негайно славити Бога і шукати апостолів, кажучи «Іди за мною» (Ів.1:43). Іншими словами, не ви вибрали своє покликання бути семінаристом і прийняти священничі свячення, а сам Ісус вибрав вас. Найближчою метою кожного студента семінариста є отримати диплом і негайно приступити до служіння в якості священика. Обов’язком вашим є зберегти кожну людину для Царства Божого і жити поміж своїми парафіянами. Папа Франциск дає добру пораду, що ви маєте пахнути своїми вівцями-парафіянами».

Ще зовсім дітьми наші семінаристи відгукнулися на Боже покликання, сказавши Господеві: «Так». З цього часу розпочалося їхнє навчання та духовне зростання. Саме про це сказав владика Василій: «Ви прийшли на перший курс з вірою, котру отримали у домашній Церкві – від батьків. В семінарії ваша віра перейшла різні досвідчення, навіть через отримання «тропарів». Закінчивши навчання, маєте зробити все для того, щоби відновити, зміцнити і збільшити свою віру до зерна гірчичного, передаючи її своїм парафіянам прикладом власного життя».

Вкінці Архиєрейської Божественної Літургії, Преосвященний владика Василій вручив дипломи про завершення формації в Івано-Франківській Духовній Семінарії імені священномученика Йосафата.

На завершення Владика сказав: «Ви вже пройшли частину дороги за Христом. Її допомогли вам пройти професори, духівники та наставники. Складаю щиру подяку їм за добру духовну формацію майбутніх душпастирів. Вітаю вас, дорогі батьки, та ваших синів-богословів із закінченням навчання та отриманням диплома».

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

Фото: Дмитро Дем’янів


Новини єпархії