Владика Василій відслужив Літургію у храмі св. Андрея Первозванного м. Коломиї

У неділю, 8 грудня, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафіян храму св. Андрея Первозванного, що в м. Коломия.

Спільно з парафіянами, архиєрея зустрів парох церкви о. Микола Остафійчук. Після вітальних слів кир Василій очолив Божественну Літургію.

Євангеліє цього дня оповідає причту про милосердного самарянина, який допоміг подорожньому, що зазнав нападу розбійників. У своїй проповіді єпископ наголосив на тому, що ця притча є взірецем любові до ближнього. Крім того, проповідник звернув увагу присутніх  на давню ворожнечу самарян з юдеями, щоб дати змогу зрозуміти якою була ціна першого кроку.

“Заговорити цим двом народам було приблизно тим самим, що нині заговорити матерям українців  з тими, хто вбив їхніх дітей на війні”, — пояснив кир Василій.

Далі владика наголосив, що двоє перших перехожих — священник і левіт просто пройшли повз. Такий вчинок, на думку проповідника, викриває їхню гріховну суть.

“Звісно, якби вони знали, що їх записують на відеокамеру, то поведінка була б інакшою. В теперішний час є чимало таких шоу, коли людей знімають прихованою камерою, а потім показують, як вони виглядають збоку. Тоді ці люди обурюються та дивуються: “навіщо ви це знімали без моєї згоди?”. Насправді це означає наступне “якби я знав, що ви мене знімаєте, я би вів себе зовсім по-іншому”. Євангелія нагадує людям, що наш Господь є всюди присутній і бачить кожен наш крок навіть тоді, коли ніхто інший цього не бачить. Пригадайте розмову Ісуса з Натанаїлом. Ісус каже йому: Перше ніж Филип закликав тебе, бачив я тебе, як був єси під смоковницею”. Відповів же йому Натанаїл: “Учителю, ти – Син Божий” (Ів.1:48-49)”.

На завершення своєї науки владика Василій додав: “Нині прославляємо доброго самарянина, який не подивився ні на кого, ані на що. Він переступив власні упередження, які в нього були і зробив добро людині тільки тому, що вона потребувала його негайно і цієї хвилини. На противагу самарянину Христос показує приклад священника і левіта, котрі мають бути прикладом для всіх інших. Байдужі до людей духовні особи також повинні стати для нас уроком того, як не можна поступати. Якби вони знали, що Бог їх бачить не тільки в храмі, але й дорогою до храму, то напевно поводили би себе по-іншому”.

Після богослужіння присутні зробили спільне пам’ятне фото з єпископом.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії